LCD do 700 - 800 zł

Witam. to co w temacie poproszę o konkretne modele jak również najlepsze marki. Na co mam patrzeć przy wyborze. Jutro jadę wybrać do sklepu. Więc prośba jest bardzo pilna.

Ja ze swojej strony polecam: Samsung 931BW - bardzo dobry sprzęt :wink: A patrzeć musisz na wszystko, Jasność, Czas reakcji matrycy itp.

Ja polecam monitor Samsung 770P na matrycy PVA, dobre kąty widzenia, nie smuży i ma ładne kolorki.

to mi się podoba

MVA/PVA i brak smużenia - dobre sobie. Bierz porządne TN 19’stke, będziesz dużo bardziej zadowolony niż posiadając mniejszy monitor który teoretycznie ma lepsze kąty widzenia (Normalni ludzie siedzą na wprost monitora więc to żaden argument), subiektywnie i teoretycznie lepsze odwzorowanie kolorów (zupełnie jakby TN miał problem z deseniami (chyba tylko świecące na żółto benq na TN’ach)), no i dużo nizszy kontrast i gorsze czasy reakcji (TN jest rozwijany dłużej, posiada większość rynku, dlatego jest lepiej dopracowany biorąc pod uwagę możliwości danej technologii). Dobrze zrobisz jeśli poszukasz 19’stki lg, mają bardzo dobre warunki gwarancji monitory tej firmy, np. : http://www.ceneo.pl/403883 I jego opis z komputronika: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/19_i_wieksze/19_LG_Flatron_L1953TR_SF/pelny,id,36749/

Jak zapewne widzisz oprócz lepszych parametrów masz monitor z DVI-D za 820zł! Nie ma porównania do niczego innego.

ale niektórzy lubą też obejrzeć film na ekranie lcd, kąty się przydają bo nie wiążą oglądającego w konkretnej pozycji.

na TN to taki:

http://allegro.pl/item242653381_lg_19_l … w_36m.html

Mariosti* , twoim zdaniem TN jest lepszy od MVA/PVA ?

Zdania większości ludzi znających się na monitorach są, takie że MVA/PVA jest lepsze od TN.

Nie miałeś monitora na matrycy MVA/PVA to radze nie wypowiadaj się jak nie masz o tym pojęcia.

Mariosti* czytając opinie to jeśli coś np. LG L1919S ma matryce taką jaką ma to nie nadaje sie do niczego :? śmieszne, o tym monitorze same dobre komentarze i z moich obserwacji wynika iż żadne smużenie w tym monitorze nie występuje bo sam go posiadam :?

kupiony już dziś

temat do zamknięcia

Ale i tak w najdziwniejszym wypadku możesz oglądać z kąta najwyżej 45stopni - a dlaczego? Bo spod tak dużego kąta ekran robi się optycznie 2x węższy, jeśli nie myślisz nad tym z jakiej pozycji oglądać film to podświadomie starasz się ustawić możliwie prostopadle do ekranu. A monitor podałeś bardzo podobny do tego który ja podałem ale ten jest wide screen tak więc to czy jest lepszy zależy od preferencji, do filmów napewno lepszy jest ten który podałeś.

Najlepiej nie mieć własnego zdania, nie patrzeć w sklepie na stojące obok siebie monitory, nie patrzeć na monitory które ma się w domu itp itd. tzw. “większość” czyli chodzi ci tu o recenzentów wyolbrzymia drobne różnice i często zalety w życiu zupełnie nie przydatne. Jedyna bezsprzeczna zaleta mva/pva/s-ips to lepsze odwzorowanie kolorów, ale łatwo się tego domyśleć bo to są przecież technologie mające zastąpić TN przynajmniej w teorii, rynek to zweryfikował i wciąż królują matryce TN bo zyski płynące z matryc mva/pva/s-ips są poprostu nieadekwatne do kosztów.

Mam nadzieje że wiesz ile lat ma dana technologia i jaka jest różnica między tn i mva “in real life”. Jeśli o tym wiesz to powinieneś też wiedzieć że lepiej w tej samej cenie mieć 19stke tn niż 17stke mva.

A i jeszcze coś:

z forum mva.pl

http://mva.pl/forum/viewtopic.php?t=1627

"Mam od dzisiaj FP91GP na biurku.

Co tu dużo mówić, czuję się trochę rozczarowany

  • rogi mocno świecą,

  • kąty nie wyglądają mi na 178/178,

  • te 16,7 milionów kolorów też wygląda podejrzanie, spodziewałem się, że będzie lepiej,

  • w Quake gra sie fatalnie.

Generalnie wydaje mi się, że lepiej spisuje się Belinea 19 na TN (nazwy modelu nie pamiętam), z którego korzystam w pracy.

Kolesiowi trafiła się wadliwa sztuka, mój brat ma ten sam monitor i mu rogi mocno nie świecą, kąty są większe od innej 19’’ na TN, kolory są takie same jak ma porządny monitor CRT, nie spotkałem jeszcze w żadnej grze smużenia.

No cóż widziałem tam też fotkę czerni tn s-ips i mva przy zgaszonym świetle, jeśli tak wyglądałyby mva to wprowadzanie OLED straciłoby sens, bo czerń była poprostu czarna. Ja nie mówie że są złe, ale nei rzadko spotykam się z opinniami że nie są “aż tak lepsze” od TN żeby się tym zachwycać i w tym wypadku rezykgnować z 2 cali przekątnej.