LCD jako monitor, DVI->HDMI - obraz nagle znika

Witam :slight_smile:

Bardzo prosze o szybka pomoc, bo na sobote potrzebuje dzialac :wink:

W jednym pokoju mam podlaczony LCD do komputera stacjonarnego poprzez DVI - HDMI i wszystko dziala idealnie. Gdy chce obejrzec film, to po prostu przelaczam na tryb HDMI w TV i dziala idealnie. Karta to GF 7300GT, a system XP Home.

Chce to samo zrobic w drugim pokoju, gdzie jest inny LCD. Przenioslem ten sam komputer, podlaczylem innym kablem DVI - HDMI i … dupa. Co prawda obraz sie laduje, ale tylko do momentu, w ktorym jest logo XP. Potem obraz zamiera i wraca do domyslnego, jakby nagle przestal czytac, w ogole nie pokazuje co sie dalej dzieje :expressionless: Chcialem zmienic rozdzielczosc w systemie, wiec podlaczam monitor, wlaczam komputer i ku mojemu zdziwieniu dupa nr 2, ten sam efekt nawet na monitorze. Teraz nie moge w ogole korzystac z komputera, bo nie mam na czym wyswietlic obrazu!

Pomóżcie, co mam zrobic?

Jak się nazywa ten drugi telewizor ?

Nie pamiętam teraz dokładnie (po południu mogę napisać), ale raczej na pewno chyba Panasonic z serii TX :stuck_out_tongue: Ale wątpię, żeby w tym przypadku telewizor miał jakieś znaczenie, ponieważ po pojawieniu się tego problemu podłączyłem jeszcze raz do telewizora z pierwszego pokoju (Sony, też nie pamiętam symbolu) i sytuacja jest identyczna w 100%. A przypominam, że do tej pory działało wszystko ok.

Wyczytałem jeszcze, że lepiej połączyć DVI - DVI a nie DVI - HDMI. Różnica jest niewielka w jakości, a taniej i działa bez problemu. To prawda?

Jaki typ złącza DVI posiada wtyczka kabla i gniazdo karty graficznej ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Vi … #Connector

Nie wiem, ale kojarząc po zdjęciach na Wiki, to DVI-I Dual Link

Trochę lektury :wink:

http://www.ecoustics.com/electronics/fo … 61486.html

http://www.hometheaterhifi.com/volume_1 … -2004.html

Jeżeli ktoś będzie miał taki sam problem, to w trybie awaryjnym najpierw usuńcie w menedżerze urządzeń karte graficzna, potem sterowniki do niej -> restart systemu -> instalacja najnowszych sterowników. U mnie pomogło idealnie :slight_smile: