LCD malutkie kropeczki na ekranie?

Nagle zaczęły pojawiać się malutkie kropeczki na niemal całym ekranie,mysłałem że to jakieś zakłócenia fal, po restarcie wszystko pozostało, szklą się jak gwiazdeczki i są bardzo małe,

czy to wada ?

jak to przetestować zanim odeślę monitor do serwisu moze to kwestia karty ? kabla ??

no to kolego mam smutną wiadomość, niestety pojawiły się u ciebie tzw “bad piksele”. Jeśli monitor jest na gwarancji a tych pikseli jest dużo oddaj monitor do reklamacji, a moze najpierw zorientuj się od ilu przysługuje reklamacja. pozdro

na to wygląda.

jak to sprawdzić autorytatywnie jest ich bardzo dużo

pojawiły się nagle, jaka jest przyczyna tego

na białym ekranie. wyłącz tapetę i wybierz kolor tła biały. spróbuj przetrzeć ekran miękką szmatką.

a jakiś program do tego muszę być pewien że to są bad pixele

czy to moze być problem z kartą ?

Zapamiętaj położenie kropek i wymacaj patyczkiem kosmetycznym przy zgaszonym monitorze. Mi na LG L1919S sie taki jeden feler pojawił, wymacałem patyczkiem i nie ma go do dziś :]

do naprawy uszkodzonych pikseli jest program o nazwie…JScreenFix

tych kropeczek jest bardzo dużo

dlatego miałem wątpliwości czy bad pixele, rozumiem jeden dwa nawet 10 ale jest ich tyle ze nie da się zliczyć, najbardziej są widoczne przy odtwarzaniu filmów

dao może problem z kablem? kartą graf?

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 13:09

Co to za monitor w ogóle?

HP 2465

najlepiej porzycz od kumpla monitor i sprawdź czy jest na nim tak samo, odinstalujm sterowniki do karty graficznej i zainstaluj najnowsze, skoro przy filmach- usuń kodeki do filmów i ponownie zainstaluj najnowszy pakiet, zmień też program odtwarzający - czy jest tak samo, jeżeli tak oddaj monitor do naprawy/wymiany.

podłącze go do innego sprzętu i zobaczymy