LCD - Monitor + TV - Jaki model? Co wybrać?


(Zrbiiwm) #1

Prośba o pomoc w wyborze LCD który łączyłby funkcje monitora i telewizora. Przez najbliższy rok lub dwa będzie pracował jako telewizor. Kryteria wyboru to: do 20" cena do 2000 zł.

Proszę też o ewentualne sugestie na co zwracać uwagę. Wpadł mi w oko Samsung 910MP. Co o tym myslicie??


(zciwo) #2

Mam mniejszego samsunga z tej rodziny MP711 i spisuje się bardzo dobrze. Jako telewizor tez ładnie gra, choć obraz nie jest rewelacyjny(z kablówki). Szczerze polecam Samsungi :slight_smile:


(system) #3

Caneri na Twoim miejscu kupiłbym porządny panel LCD bez funkcji TV i osobno kartę TV LEADTEK WinFast TV 2000XP EXPERT. Zrobisz jak zechcesz, ale żeby nie sprawdziło się przysłowie "co jest do wszystkiego to jest do niczego" :slight_smile:


(zciwo) #4

Tyle,ze wtedy musi miec komputer wlaczony zeby ogladac TV...

Przeciez gwarancje zawsze masz, a jako monitor spisuje sie bardzo dobrze.


(Zrbiiwm) #5

Ale czy taki zestaw tj. LCD monitor+TV wpływa na jakość odbioru TV. Jestem zupełnym laikiem i nie znam tej technologi tak więc prosze oświetlcie mnie. Ewentualnie czy kupując telewizor LCD moge podłączyc do niego kompa??


(zciwo) #6

Obraz z samego telewizora LCD na pewno jest lepszy niż LCD+TV, ale za ta cenę to chyba najlepsze rozwiązanie. Pod TV kompa- musiałbyś spojrzeć na specyfikację TV, bo każdy TV ma inne możliwości.


(Zrbiiwm) #7

Problem w tym że ja się zupełnie na tym nie znam (kontrast, plamka, jasność itp. nic mi to nie mówi) i dlatego proszę o pomoc.


(zciwo) #8

Im większy kontrast tym będzie jaśniejszy i wyraźniejszy obraz. W MP711 masz 700:1 i to jest już wystarczająco ( jak czasem przerzucam się na LCD LG "15 z kontrastem 400:1 to straszna ciemnica jest :wink:)

Plamka im mniejsza tym lepiej.

Popatrz na specyfikacje, porównuj, wnioskuj, kupuj