LCD nie odpala - no signal

Witam. Kupiłem monitor LCD 17" i kiedy podłączam do siebie do kompa to wyświetla no signal i po chwili się wyłącza. U kumpla i w serwisie wszystko działa. Co może by nie tak? Karta graficzna? Ja mam GeForce 2 MX 100/200 32 MB, kumpel GeForce 2 MX 200/400 64 MB i już działa. Czy to wina karty i już? Bo odświeżanie zmieniłem i wszystko, a dalej u mnie nie chodzi. Proszę o pomoc.

A inny monitor działa na tej karcie - może uszkodzona.

Jak podłączasz monitor LCD do karty - gniazda D-SUB,czy przez przejściówkę od karty D-SUB/DVI i monitor gniazdo DVI.

Instrukcja do monitora i poczytaj.

przez d-sub takie niebieskie jest pdolaczone… i inny monitor np. na tym co teraz siedze na tym starym to dziala… wiec? a w instrukcji nic nie ma…

Zmienić kartę grafiki na inną i sprawdzić - jeśli zmieniasz np z GF na ATI,najpierw odinstaluj dokładnie jej oprogramowanie i uruchom kartę na sterze systemowym i na wyłączonym kompie podmień karty i start i wgraj stery do nowej karty.

UPDATE

Twoja karta grafiki i podłączony LCD i na wyłączonym kompie:

Odłącz taśmę sygnałową od dysku i teraz sprawdź.

Wyjmij baterię z płyty na 30 minut - komp odłączony od zasilania 230 V,włóż i start i czy wejdziesz do biosu,jeśli tak ustaw bios i zapisz Save.

Witam. Mój znajomy miał bardzo podobny probelm z monitorem LCD. Kiedy podłączył monitor do karty i włączył komputer, na monitorze pojawił się napis NO SIGNAL i po chwili się wyłączył. Problem był o tyle dziwny, że sprzet - monitor i komputer został odberany godz. wcześniej ze sklepu komputerowego, więc mowa o uszkodzonym sprzecie nie wchodziła w grę. Probelm okazał się banalny :slight_smile: Monitor był podłączany do kart przez wejście D-SUB, i takie samo wejście miał w tylniej obudowie, wystarczyło otworzyć tylni panel monitora i mocniej dokręcić kabel łączyący monitor z kartą.