LCD panorama i karta graficzna

witam.

mam problem.kupilem monitor 22 cali,panoramiczny o nominalnej rozdzielczosci 1680x1050 firmy asus.jednak o tej rozdzielczosci moge pomarzyc.wszystko jest ok jak normalnie pracuje na komputerze.jednak jak wlanczam gre i chce pograc na wiekszej rozdzielczosci to zaczyna sie koszmar.gra prawie calkowicie spowalnia no nie darady grac.juz nie mowie o rozdzielczosci 1680x1050

aby na takiej grac jednak ustawilem na 1400x1050 no i terz lipa.dopiero wydajnie gra na mojej starej rozdzielczosci tj. 1024x768 i to tez mi sie wydaje ze troszke gorzej niz na poprzednim monitorze.wczesniej mialem LCD 15 cali z max rozdzielczoscia 1024x768. dochodze do mniosku ze moja karta graficzna nie wyrabia a jest to GF FX5500. prosze o rade czy moje przypuszczenia sa sluszne no i czy musze zaopatrzec sie w nowa grafike.no i co polecacie jesli musze nowa grafe kupic.wyszukalem GALAXY GF 7900GS 256MB 256bit.czy ta karta obsluzy ten monitor i te rozdzielczosci?co myslicie o tej karcie.pozdrawiam.

nie może gorzej, tylko ci się wydaje. sam monitor nie ma nic do szybkości gry. Ważna jest rozdzielczość na nim ustawiona.

doszedłeś do najbardziej prawidłowego wniosku.