LCD Samsung 720n - cienie pod tekstem ikonami

Witam!

Posiadam od kilku dni moniotrek samsung lcd, pierwszy moj moniotr lcd po CRT, od razu zauwazylem ze w inny sposob jest wysiwtlany obraz niz na crt. Zauwazylem ze w niektorych miejsciach np menu Firefox, (czarny tekst na szarym tle) pojawiaja sie cienie po literami lub ikonami, czy to jest normalne czy moze to zalezec od tego pod jakim kontem patrze na obraz?Ogolnie wszystko jest ok, obraz jest ostry, jasny, ale te cienie sa widoczne, moze da sie to jakos zlikwidowac czy po prostu monitory lcd tak maja?

a może masz włączone wygładzanie czcionek Clear Type. Jeśli masz, to włącz Standard.

mam wlaczone na Standard wygladzanie

wyglada to tak, moze tak musi byc, moze przesadzam ?

http://img249.imageshack.us/my.php?imag … 22uxq2.jpg

Twój screen tu nic nie pomoże bo każdy ogląda go na swoim monitorze. A efekty wyświetlania takie jak opisujesz nie są widoczne i zapisywane na screenach.

z spróbuj zmienić czestotliwość odświeżania monitora. właściwości ekranu -> ustawienia -> zaawansowane -> monitor. Monitory LCD umożliwiają ustawianie tej częstotliwości w przedziale 60-75. Ustaw na 60 i zobacz jak wygląda obraz.

Udalo sie cienie zniknely, a przyczyna bylo to ze monitor byl podlaczony do komputera poprzez przedlurzacz, teraz kabel sygnalowy jest podlaczony bezposrednio do kompa i jest idealnie.