LCD - złe wyświetlanie czcionek w okienkach dialogowych

Po zamianie monitora z CRT na LCD (Benq FP93GP) wystąpiła zmiana w wyświetlaniu czcionki w okienkach dialogowych - stały się dziwnie przybladłe, kiepsko czytelne. Reszta jest w gruncie rzeczy OK.

Komputer: Pentium 4 3.2, karta ATI Radeon 9700 Pro 128Mb, system Windows XP Pro SP2 z aktualizacjami.

Czy jest to kwestia braku czegoś, co jest instalowane z Windows, kiedy zostanie wykryty monitor LCD, czy też jakiejś mojej niewiedzy.

Pewnie masz windowsa XP włącz Czcionki typu ClearType

ClearType jest włączone.

A czy ktoś z Was migrował z CRT na LCD i miał takie kłopoty?

Witam! Według mnie to wina rozdzielczości, ponieważ każdy monitor LCD powinien być używany na maksymalnej rozdzielczości na pulpicie ogólnie w windowsie. nie mówie tu o grach itp ale jak chcesz mieć piękną jakosc i czytelność napisów w windowsie spróbuj ustawić rozdzielczość na maksa taką jaką monitor obsługuje i zobacz czy wszystko będzie jak należy Ja używam rozdzielczości maksymalnej jaka mój monitor udostępnia 1280x1024 jest to LG Flatron L1932s. Poza tym jak zmienie rozdzielczość na mniejszą wyskakuje komunikat monitora że najlepszą jakość (…) można uzyskać dzięki rozdzielczości wyżej podanej :slight_smile:

Witaj, Debo - rozdzielczość jest ustawiona “natywnie” - 1280x1024.

Ten problem z czcionką występuje właściwie tylko w oknach dialogowych i w trochę mniejszym stopniu w menu programów. Czcionka w Wordzie, obrazek w Photoshopie itd. - są bez zarzutu.

Dlatego ze swej strony myślę, że jest to kwestia czegoś w systemie, czego nie umiem rozpoznać.

Ja miałam podobny problem z monitorem BENQ,też miałam wyblakle,slabo widoczne literki i do tego w niektórych miejscach monitora obraz drgał.

Zmieniłam podłączenie monitora z kartą graf z d-sub na DVI i po kłopocie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/D-Sub

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Dzięki, Agaopo - mam monitor podłączony przez DVI. To chyba też nie leczy mojego problemu…

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 12:14

Debo - u mnie w zasadzie (poza tymi okienkami) też wszystko jest OK. Monitor jest chyba bez zarzutu, nadal myślę, że to coś z systemem… No, ale przecież ręki sobie za to uciąć nie dam.

Acha skoro tak to ok. U mnie z LG nie ma żadnych problemów wszystko pięknie świeci, kontrast świetny i jakość. O ile wiem to wyjście DVI zjada ok 128mB ramu! !!

Przeszłam z CRT na LCD, co prawda inna marka monitora (IIYAMA Pro Lite E1902S-S1), ale też miałam kłopoty z wyświetlaniem czcionki, była podobna do pisma kaligraficznego, bardzo cienka i słabo widoczna pomimo ustawień rozdzielczości na natywną i włączenia ClearType. Przez przypadek, czytając różne posty na Forum, zainstalowalam nowy styl dla Win i problem zniknął. Dla mnie to dalej jest zagadką, czy używany styl, zmiana kompozycji ma tu jakieś znaczenie?

Witaj, Jagodka - a jakiego stylu użyłaś?

Royale Theme for Win Xp z tej strony do pobrania

http://www.softpedia.com/get/Desktop-En … inXP.shtml

O ile się zdecydujesz na instalację to daj znać czy coś się zmieniło, u mnie na plus, ale dalej nie wiem jaka przyczyna? Po instalce prawy na pulpit, właściwości i zaznaczone mam w zakładce “Kompozycje”>>> Royale, Pulpit >>> wybrałam New Bliss (ale tu tylko Twój wybór, bo to niczego nie zmienia, tylko tapetę), Wygląd >>> Media Center Style.

Ja z wejścia DVI nie mogę korzystać bo mam starą kartę (Radeon 9200 SE), która go nie obsługuje.

Dzięki, Jagodka - spróbuję. Może to załatwi sprawę.

Jak to,ja mam chyba starszą bo 9000 SE i mogę podłączyć DVI

Jak mam podłączyć, jak nie widzę żadnego innego wejścia na karcie graficznej jak tylko jedno? Chyba, że spróbować podłączyć kabel w to, które jest? Jak sprawdzić czy karta obsłuży DVI? Zaraz zobaczę Everest, ale mówiono mi, że moja karta nie obsługuje DVI i sądziłam, że musi być na niej drugie wejście, a nie musi?

ja mam 2 wejścia:

jedno d-sub i jedno dvi http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

w sumie tu widać,że faktycznie takiego wejścia nie ma:

http://www.allegro.pl/item256910770_kar … anio_.html

Witam po raz drugi migrowałem z CRT na LCD dwa tygodnie temu na monitor Belinea B2025S1W 20,1" cali i powiem że win XP słabo wyglądał na moim monitorku więc przesiadłem się na Viste i tam wyglądał o wiele lepiej lecz niedorobione stery do karty graf płyty myszki i klawiatury zmusiły mnie do powrotu na XP i wtedy znalazłem Świetną nakładkę XP na wygląd Visty nie spowalnia PC ani trochę a wygląd jest bardzo podobny do Visty coś świetnego i do tego jest bardzo ładny i funkcjonalny pasek u góry pulpitu może i ty powinieneś sobie ta nakładkę zainstalować nazywa się pack-vista-inspirat-2-1.0

Screen:

f4f15f4d3f57ae63m.jpg