Lcd

(Łasta) #1

czesc chcem sobie kupic tani monitor LCD 19cali. Chcem zeby był dobry takze do gier . to sa jego parametry

Przekątna efektywna 19 cali (48,26 cm)

Rozdzielczość nominalna 1280 x 1024

Kontrast 600:1

Jasność 250 cd/m2

Kąt widzenia poziom / pion 170° / 170°

Czas reakcji matrycy wł / wył 15 / 10 ms

Złącza Analogowe + Cyfrowe (DVI-D)

Wyposażenie Głośniki, MVA-Panel, Pivot Ready- obrót o 90*, Lift, wbudowany zasilacz

Certyfikaty (wybrane) TCO03, ISO 13406-2 II

Gwarancja i serwis 36 miesięcy gwarancji na Panel i Świetlówkę

czy to jest wystarczajacy ??

Z góry dzieki

(fiesta) #2

A ja chcem :wink: (chcę) zebyś zakładał wątki we właściwych miejscach (to nie jest sprawdzona porada).

:arrow: Problemy

(Monczkin) #3

jeśli chcesz tego używać, tylko do gier (hm...), lub jako monitora maszyny do pisania to, jak masz kase, śmiało. Do poważniejszych zastosowań, LCD jeszcze się nie nadają

(lazikar) #4

Tani to znaczy ile konkretnie. Ja bym polecał lepiej jednak monitor dobrej jakości. Jakoś LCD mi nie odpowiadają. :slight_smile:

(3dm Racek) #5

Możesz zwiększyć efektywność LCD za pmocą technologii ClearType dzięki czmu będzie się nadawał nie tylko do gier ... Ale to nie to samo co zwykły ... narazie ...

(Łasta) #6

dzieki wam

(system) #7

Jestem ciekaw co to są te poważne zastosowania?Wg mnie to gry wyciskają wszystkie poty z monitorów,ale oświeć mnie kolego bo może błądze w ciemnościach.

(Monczkin) #8

myślę, że twój sarkazm jest nie na miejscu

Poczytaj na temat zasad działania i odzorowania obrazu na monitorze i monitorze LCD, a zrozumiesz różnicę. Jeśli masz kijową kartę graficzną, to i tak grafika będzie...

Mówiąc o poważnych zastosowaniach miałem na myśli Panie Kolego.... a zresztą .... Pozdrawiam

(system) #9

Czyli mówimy o grach!

Jak polemizować to do końca.Ja też mogę się mylić więc wyprowadź mnie z błędu.I nie trzeba tak się irytować.

(Monczkin) #10

generalnie "tradycyjne" monitory posiadają lepszą rozdzielczość - a co za tym idzie - wierniej oddają obraz jaki widzimy na ekranie. Dobrych monitorów używa się głównie w pracach związanych z poligrafią, gdzie odwzorowanie obrazu i koloru jest bardzo ważne.

Obecnie panele LCD idą w tym kierunku - trza bowiem wiedzieć, iż jest to dość młoda technologia. Całkiem możliwe, że za parę lat to się zmieni.

Jeżeli chodzi o zużycie prądu, gabaryty, i "męczenie oczu" to faktycznie nowe LCD są pod tym względem lepsze. Cena przemawia na korzyść monitorów CRT

Generalnie - jeśli chcesz go używać tylko do gier to śmiało (efekt, zależy nie tylko od monitoru). Jeśli będziesz chciał robić "w grafice" w celach zarobkowych to zdecydownie "stare monitory"

(system) #11

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Mniemam,że naszemu koledze chodzi o zastosowania raczej nieprofesjonalne lub półprofesjonalne,chociaż dążenie do 19" mogłoby na to wskazywać,ale cena raczej temu przeczy.