Lcd

czesc chcem sobie kupic tani monitor LCD 19cali. Chcem zeby był dobry takze do gier . to sa jego parametry

Przekątna efektywna 19 cali (48,26 cm)

Rozdzielczość nominalna 1280 x 1024

Kontrast 600:1

Jasność 250 cd/m2

Kąt widzenia poziom / pion 170° / 170°

Czas reakcji matrycy wł / wył 15 / 10 ms

Złącza Analogowe + Cyfrowe (DVI-D)

Wyposażenie Głośniki, MVA-Panel, Pivot Ready- obrót o 90*, Lift, wbudowany zasilacz

Certyfikaty (wybrane) TCO03, ISO 13406-2 II

Gwarancja i serwis 36 miesięcy gwarancji na Panel i Świetlówkę

czy to jest wystarczajacy ??

Z góry dzieki

A ja chcem :wink: (chcę) zebyś zakładał wątki we właściwych miejscach (to nie jest sprawdzona porada).

:arrow: Problemy

jeśli chcesz tego używać, tylko do gier (hm…), lub jako monitora maszyny do pisania to, jak masz kase, śmiało. Do poważniejszych zastosowań, LCD jeszcze się nie nadają

Tani to znaczy ile konkretnie. Ja bym polecał lepiej jednak monitor dobrej jakości. Jakoś LCD mi nie odpowiadają. :slight_smile:

Możesz zwiększyć efektywność LCD za pmocą technologii ClearType dzięki czmu będzie się nadawał nie tylko do gier … Ale to nie to samo co zwykły … narazie …

dzieki wam

Jestem ciekaw co to są te poważne zastosowania?Wg mnie to gry wyciskają wszystkie poty z monitorów,ale oświeć mnie kolego bo może błądze w ciemnościach.

myślę, że twój sarkazm jest nie na miejscu

Poczytaj na temat zasad działania i odzorowania obrazu na monitorze i monitorze LCD, a zrozumiesz różnicę. Jeśli masz kijową kartę graficzną, to i tak grafika będzie…

Mówiąc o poważnych zastosowaniach miałem na myśli Panie Kolego… a zresztą … Pozdrawiam

Czyli mówimy o grach!

Jak polemizować to do końca.Ja też mogę się mylić więc wyprowadź mnie z błędu.I nie trzeba tak się irytować.

generalnie “tradycyjne” monitory posiadają lepszą rozdzielczość - a co za tym idzie - wierniej oddają obraz jaki widzimy na ekranie. Dobrych monitorów używa się głównie w pracach związanych z poligrafią, gdzie odwzorowanie obrazu i koloru jest bardzo ważne.

Obecnie panele LCD idą w tym kierunku - trza bowiem wiedzieć, iż jest to dość młoda technologia. Całkiem możliwe, że za parę lat to się zmieni.

Jeżeli chodzi o zużycie prądu, gabaryty, i “męczenie oczu” to faktycznie nowe LCD są pod tym względem lepsze. Cena przemawia na korzyść monitorów CRT

Generalnie - jeśli chcesz go używać tylko do gier to śmiało (efekt, zależy nie tylko od monitoru). Jeśli będziesz chciał robić “w grafice” w celach zarobkowych to zdecydownie “stare monitory”

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Mniemam,że naszemu koledze chodzi o zastosowania raczej nieprofesjonalne lub półprofesjonalne,chociaż dążenie do 19" mogłoby na to wskazywać,ale cena raczej temu przeczy.