Leadtek winfast tv2000 xp expert - problem z cxvcap

Przez dłuższy czas korzystałem z tunera leadtek winfast tv2000 xp expert pod windowsem xp i wszystko działało bez zarzutów. Próba przerzucenia się na 32bitowego windowsa 7 spowodowała problemy. Zaraz po instalacji windowsa pojawił się komunikat:

Sterownik: CxVCap, Video Capture Driver

Wydawca: Conexant

Ten sterownik został zablokowany z powodu problemów ze zgodnością.

Przy okazji windows ściągnął jakieś swoje sterowniki do tunera. Odinstalowałem je i zainstalowałem sterowniki do tego modelu pochodzące ze strony producenta przeznaczone dla win7 32bit. W panelu sterowania tuner został rozpoznany, ale przy każdym uruchomieniu systemu pojawia się powyższy błąd.

Wyczytałem, że niektórzy usunęli manualnie plik cxvcap.sys z folderu Windows/system32/drivers - problem w tym, że tego pliku tam nie ma, a w komunikacie o błędzie, który wyświetla się przy uruchomieniu systemu napisano “lokalizacja: nieznana”.

Spotkał się ktoś ze skutecznym rozwiązaniem tego problemu?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Po pierwsze: Panel sterowania > System > Zaawansowane ustawienia systemu > zakładka Sprzęt > przycisk Ustawienia instalacji urządzeń i tam kropka na “Nie, pozwól mi wybrać…”. Następnie Menadżer Urządzeń i odinstalowanie wszystkiego (np. Conexant), co jest związane z kartą TV. Po drugie: Po odinstalowaniu restart komputera i ponowne sprawdzenie, co jest napisane w Menadżerze Urządzeń (może być np. “Nieznane urządzenie”, nawet dwukrotnie!). Te pozycje też zdecydowanie odinstalować i znowu restart. Tak długo odinstalowywać te “dziwne” pozycje aż po którymś restarcie ukaże się tam pozycja (jedna!) " Nieznane urządzenie wideo". Dopiero teraz rozpocząć instalowanie sterowników ze strony firmowej Leadtek, a następnie oprogramowanie PVR.

Przy kolejnej jakiejś reinstalacji Windowsa 7 (z tą kartą TV) najlepiej odłączyć internet i nie dopuszczać do samoczynnego instalowania sterowników Conexant (ukryć tę pozycję), bo problem znowu się pojawi.

Nie wiem jak to jest, ale Windows Update czyni w tym przypadku poważny błąd z tą kartą i jej sterownikami, instalując je samoczynnie mimo, że są problemy ze zgodnością, a problem jest znany od wielu lat.

Dzięki serdeczne za pomoc.