League of Legends - upgrade komputera

Cześć,

Odwiedził mnie kuzyn. A w zasadzie ja go odwiedziłem. Potem on odprowadził mnie do domu. Potem ja jego. Właściwie niewiele pamiętam z tego odprowadzania. Ale to już inna historia.

Ogólnie jest tak, że kiedyś w zmierzchłych czasach dostał ode mnie biurowego desktopa. Nic szczególnego: i5-3470, płyta Fujitsu D3062-A, RAMu całe 4GB. Plus oczywiście Windows, chyba 10-tka (z tego co mgliście pamiętam). I na tym desktopie kuzyn postanowił pograć sobie w LOLa. Pominę milczeniem przekleństwa, które wydobywały się z jego otworu gębowego, bo właściwie nie wiem, czy klął na (współ)graczy czy też na kompa. I tu dochodzimy do sedna sprawy…

… co zrobić, żeby LOL chodził lepiej? Zakładając, że rozmawiamy o budżecie “studenckim”, czyli kasa jest, ale na pewno nie na modernizację blaszaka. W pierwszym odruchu kuzyn dostał moją grafikę (GTX 750 1GB). Ale co dalej? Stawiam, że warto dodać RAMu. Może jakiś mały SSD? A grafika? Wystarczy?

Otwieram piwo i… liczę na Was :slight_smile:

Kurczę… Nie wygląda to źle :open_mouth:

Wychodzi na to, że grafa starczy. RAMu najwyżej dorzuci za kilka dyszek i będzie po sprawie.

Ten i5 jest nadal b. dobry, 750 też nie tragedia, kiedyś jak będzie miał hajsy niech kupi coś pokroju RX 570 i będzie śmigał wszystko.
Ej jak zostać Twoją rodziną, żeby złapać podobnego kompa? :joy:

Niestety to była jedna z niewielu “perełek”. Reszta sprzętu jest zdecydowanie starsza :slight_smile: ale gdyby ktoś potrzebował desktopa do internetu (opartego na moim ulubionym 775-quadzie) to wystarczy być dla mnie miłym :joy:

2 polubienia

Zgadza się, jakie tam ma możliwości, ale 4 GB to do netu tylko. Druga sprawa, niech i HDTunem sprawdzi, jak mu plik wymiany na dziadku ląduje… nie pogra :slight_smile:

Słuszna uwaga, zapomniałem o pliku wymiany. Będę musiał pogrzebać w szufladzie, mam chyba jakieś luźne SSDki :wink: