League of legends

Witam:hugs::hugs::hugs: jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość,

Ostatnio ciekawy mam problem z lolem, a mianowicie chodzi tutaj o fps, na synchronizacji gra przestała chodzić płynnie da się odczuć lekkie ms sekundowe przycinki których wcześniej nie doświadczałem jak dla mnie ta zmiana jest irytująca, po sprawdzeniu szukałem dziury w tym i zauważyłem ze fps nie są stałe na vsync spadają 10% od wartości mHz monitora gdy wcześniej było zawsze stabilnie nawet w spektakularnych akcjach

A najlepsze było to gdy spróbowałem bez vsyncu to postać mi się normalnie teleportować zaczęła jak by dostała 999 pingu.

1 polubienie

Jest jakiś błąd w grze i od pewnego czasu dostaje na niektórych kartach lagi. Jest to widoczne bardzo jak np. Wyjdziesz z bazy, przesuniesz mapę dalej i klikasz. Widać wtedy, że czasami postacią szarpnie, mimo, że FPS jest ok i lagu niema. Może pomóc reinstalacja DX9 i sterowników. Ale nie musi.

Sprawdź czy włączenie trybu DX9 coś zmieni. No i może przydała się informacja o sprzęcie oraz wersji sterownika GPU, ale skoro problem jest znany, to w nadchodzących patchach zostanie to naprawione.
Zmianę trybu pomiędzy DX11 a DX9 zrobisz z poziomu klienta:

Tu nie chodzi o lagowanie bo coś się aktualnie wczytało i podczas wczytania dostało się laga, Chodzi o płynność fps a bardziej stabilnych, przy normalnej pracy powinno mi utrzymywać te 90fps(maksymalna liczba na vsync) bez żadnych ale to bez żadnych lagów, natomiast fpsy spadkami graniczyły jedynie jednym albo dwoma fps poniżej , co świadczyło płynnością rozgrywki, teraz się, a dokładnie wczoraj się zmieniło i nie wiem w czym jest problem bo potrafi mi spadać do 70/80 fps na v syncu, bo sobie procesor graficzny z niewiadomych przyczyn nie chce wygenerować większej mocy obliczeniowej. sterowniki wszystkie przeinstalowane i zainstalowane.