Ledwo widoczny producent key (OEM)

Witam. Dziś postanowiłem zrobić format Windows 7 na laptopie. Pod laptopem mam naklejkę COA lecz tylko ledwo co widać key nic poza tym. I pomyślałem że dam go rade odszyfrować. Gdy byłem już na etapie wpisania klucza okazało się ze klucz jest nie poprawny. Próbowałem na tysiące sposobów i nic. Nie wiem co teraz zrobić. Nie mam opakowania po płycie windows ani nigdzie zapisanego (chyba ze jest coś na kartonie tam nie sprawdzałem). Co mam teraz zrobić? Możliwe że problem tkwi w tym iż zainstalowałem Windows 7 Home Premium 64bit. Istnieje taka możliwość że był to 32 bitowy system ale byłem pewien że we właściwościach mojego komputera było napisane 64 bity. Nie wiem gdzie tkwi problem. Jak sobie z tym poradzić?

Tak tylko wyjaśnię że jeżeli kupowałeś laptopa z wgranym systemem to klucz zawarty w preinstalowanym systemie jest inny niż ten na naklejce.

Ale nie powinno być problemu z jego wpisaniem podczas instalacji. Tak samo nie powinno być problemu z wpisaniem klucza do systemu 64 bitowego mimo iż np. wcześniej miałeś system w wersji 32 bitowej.

Jesteś pewien że instalujesz system w takiej samej wersji na jaką masz licencję np. Home Premium?

Nie masz na dysku ukrytej partycji recovery bądź płyt recovery z których mógłbyś przywrócić system? To chyba jedyne rozwiązanie skoro naklejka COA jest nieczytelna.

Dowiedziałem się tylko tyle że był to system 32-bitowy na 100% Home Premium. Posiada ukryta partycje recorvery, lecz nie wiem jak do niej dojść. Płytkę załączoną do laptopa gdzieś zapodziałem.

Zajrzyj do instrukcji od laptopa albo do pomocy na stronie producenta.

Mam jeszcze jedno pytanie. Moja siostra ma dostęp do MSDN AA (Dream Spark), z tego co wiem można ściągnąć windows 7. Ale nie wiem na jakiej zasadzie się to robi. Wypala się tego windowsa na płycie czy właśnie dostaje się tylko key do jego aktywacji? Na jakiej zasadzie to działa?

Z MSDN AA (Dream Spark) ściąga się obraz systemu, wypala na płycie bądź tworzy się bootowalny pendrive i instaluje z wykorzystaniem klucza który otrzymuje się z tego programu.

Tyle tylko że w twoim przypadku to siostra ma dostęp do tego programu a nie ty i to do niej należy klucz do systemu z tego programu.

Po drugie, o ile dobrze pamiętam, w MSDN AA (Dream Spark) Windows 7 jest dostępny w wersji Professional.

Więc odpada możliwość instalacji systemu z wykorzystaniem twojego klucza ze względu na różnicę wersji systemu.

Aha, dzieki. Ogólnie to robię siostrze formata na jej laptopie. Wiec jak by chciała skorzystać z tego DreamSpark i tak bym musiał od nowa wgrywać system. :frowning: Z tym recorvery nie mogę znaleść instrukcji do tego modelu. Toshiba satellite l500-1ef

Poszukaj w papierach dołączonych do laptopa.