Legal Vista no i XP- czy będzie działało

Jak cię proszę nie pisz takich rzeczy !!

To na ilu komputerach można zainstalować system równocześnie decyduje na ile komputerów jest licencja (czytaj licencja wielostanowiskowa).

Jeżeli kupisz wersję BOX jednostanowiskową (a takie przeważnie są dostępne w sklepach) to możesz go zainstalować na jednym kompie tak samo jak i OEM. Inną kwestią jest to że BOXa po odinstalowaniu z jednego komputera możesz zainstalować na drugim a OEMa nie.

Proszę o odpowiedź na powyższe pytanko

dzięki

Co do pytania, to nie. DualBoot to po prostu możliwość zainstalowania 2 systemów na jednym komputerze. Sterowniki do XP nijak się mają do sterowników z Visty, bo to się nawet architekturą różnią. Każdy system działa niezależnie od drugiego.

To w takim razie co mogę zrobić żeby korzystać z XP wraz z sterownikami :?:

Poszukac sterowników po XP innego wyjścia nie ma.

A czy jakiś program będzie w stanie to za mnie zrobić, poszperałem trochę i znalazłem:

driver detective

albo

everest ultimate edition

acha i jeszcze jedno, widziałem asusy G1 series z zainstalowanymi Windowsami XP. A więc jak to jest w końcu są te sterowniki czy nie bo juz sam się zgubiłem

Dodane 31.01.2009 (So) 19:34

Prosze o zobaczenie strony:

http://asusg1s.wikidot.com/installing-windows-xp#toc0

czy dobry pomysł korzystać właśnie z tej strony aby pozyskać stery?

No cóż:

Ten tekst jest wystarczającym powodem do zastanowień, a czytając dalej można dojść do wniosku, że instalacja XP na tym laptopie, który jest zaprojektowany chyba tylko pod Vistę i nowsze systemy jest możliwa, aczkolwiek dobrze by było, żeby robił to jakiś zaawansowany użytkownik (szczególnie fakt update’u BIOSu).