"Legalizacja" Visty Ultimate

Na razie korzystam powiedzmy z “testowej” wersji systemu Windows Vista Ultimate SP1 w wersji polskiej. Kupiłem wersję BOX systemu też z SP1, ale w wersji językowej czeskiej. Czy muszę instalować system od nowa, czy zadziała mi ten klucz z wersji czeskiej i będę mógł pracować na dotychczasowym, już legalnym w pełni systemie?

Z tego co wiem, to chyba wystarczy zmienić klucz. Głowy nie daję. Najlepiej zadzwoń na infolinię do Microsoftu :slight_smile: .

na pewno wystarczy tylko zmienić klucz, wystarczy uruchomić wiersz poleceń jako administrator i wpisać :

slmgr.vbs -ipk klucz

w miejsce klucz wpisujesz klucz z Visty nowo zakupionej teraz możesz wpisać:

slmgr.vbs

i zobaczyć ewentualne informacje tobie potrzebne o stanie licencji

Jeśli wszystko co napisałeś jest zgodne z prawdą to aby w pełni legalnie stać się użytkownikiem Visty Ultimate w języku polskim zainstaluj wersję czeską (skoro masz BOXa to masz nośnik i odpowiedni klucz instalacyjny) a następnie skorzystaj z tego opisu:

http://www.pcworld.pl/news/338661/Inter … imate.html

Artykuł ten opisuje jak zmienić język w polskiej wersji na inny ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to odwrotnie.

:roll:

tyle że on nie chce, nie ma ochoty instalować od owa Visty a zmiana klucza to banał i nie ma żadnego powodu aby ponownie instalować system i marnować ok pół godziny, czy ile tam się instaluje Vista

Devil… “trochę” nadinterpretowałeś wypowiedź kolegi Absensa… :wink:

Ja tylko podaję w 100% skuteczny i w pełni legalny sposób…

:roll:

zadziałaq ci klucz z wersji czeskiej.

instalowana z oryginalnego polskiego nośnika?

jeśli nie to zainstaluj lepiej odnowa gfdyż w tejk instalce mogły być wirusy.

Co to znaczy z testowej? użyłeś np cracka aktywacyjnego czy poprostu jeszcze nieaktywowałeś?

jeśli użyłeś cracka to prponuje dla własnego bezpieczeństwa zainstalować raz jeszcze… choć oczywiście niemusisz.

jeśli miałeś już aktywowany system to:

ppm na ikone komputer/wybierz właściwości

w oknie na dole po chwili pojawi się opcja zmień klucz produktu klikasz na niąś i postępuj według poleceń kreatora…

(jeśli miałeś nieaktywowany system tym miejscu będziesz miał opcję aktywuj Windows teraz…)

Widzę, że temat wzbudza kontrowersję. Na razie, by odłożyć w czasie aktywację, używałem polecenia slmgr -rearm, ale nie działa ono bez końca. A propos legalności wg niektórych widzę nawet w wersji Ulitmate BOX muszę instalować od nowa, bo jest to nielegalne? Czy można o tym gdzieś przeczytać w umowie licencyjnej Windows? Zresztą dziś albo jutro będę miał system, to sam sprawdzę, czy zadziała klucz z wersji czeskiej.

Dodane 26.04.2009 (N) 18:51

No i udało się aktywować system po wpisaniu klucza z wersji czeskiej. Temat zamknięty.

Działać to jak widzisz działa, ale nie jest to legalne jedyny legalny sposób jest zainstalowanie oryginalnej visty i zmiana języka po przez Language Pack

Cytat ze strony Microsoft 2 podpunkt od dołu.