Legalizacja Windows 7 Uaktualnienie BOX

Witam. Pytanie jest kompletnie teoretyczne - Czy jeżeli mam na komputerze zainstalowany Windows XP crack to czy przez aktualizację do Windows 7 BOX legalizuję mój system ? Chodzi mi o to czy posiadające nowy komputer i instalując Windows XP crack mogę go zaktualizować do Windows 7 i będę legalny.

Nie [-X

Nie !!

  1. Skoro wersja box, to można przecież instalować na czysto.

  2. Teraz instaluje się (a przynajmniej powinno się instalować) system w wersji 64-bitowej, a aktualizacji z 32 na 64bit nie da się zrobić.

Co nie zmienia faktu że system będzie nadal nielegalny.

Teorytycznie tylko. Jak by patrzeć tym tokiem myślenia to przecież nawet OEM jest nielegalnie sprzedawany osobno.

Aktywuje kluczem z Upgrade ? Tak, więc ma legalne. Nikt go nie zapyta gdzie ma poprzednią wersję. Z XP i tak nie dą się zrobić upgrade tylko czystą instalkę.

Zawsze może powiedzieć, że XP wyrzucił bo był mu niepotrzebny.

A skoro wesja Upgrade BOX ma własny klucz i nie jest sprawdzane jaki był poprzedni, to ma legalny system.

MS aktywuje mu ten system tak czy siak. Więc praktycznie jest legalny :slight_smile:

To takie kruczki, luki i niedopatrzenia w umowach MS :stuck_out_tongue:

Zgodnie z warunkami licencyjnymi wersji Upgrade, musi na obudowie posiadać sticker z poprzedniej wersji OEM, bądź dowody legalności BOXa.

Dlatego wersja Upgrade jest tańsza.

Idąc tym tokiem rozumowania nikt by nie kupował normalnego OEMa czy Boxa tylko tańszy Upgrade.

No fakt, ale nikt tego nie sprawdzi. Niektórzy co jakiś czas wymieniają obudowy, nalepka może się zniszczyć, rachunek zgubić a sklep w którym dokonało się zakupu może już nie istnieć w skutek bankructwa przykładowo.

Poza tym wg licencji OEM, nie można jej legalnie sprzedawać osobno a jedynie wraz z komputerem.

Mimo iż sprzedawanie OEM osobno jest nielegalne to jakoś nikomu to nie przeszkadza, nawet samemu Microsoftowi który o procederze wie, ale nic sobie z tego nie robi no bo i tak mają z tego zyski. Więc nawet jak się kupi wersję Upgrade, to MS się ucieszy nawet jeśli użytkownik niema tej poprzedniej licencji. Bo MS i tak ma z tego zyski. Tak samo sklep i użytkownik bo płaci mniej. I wszyscy są zadowoleni. Te wszystkie licencje i ich bzdurne podejście do życia to tylko przysłona marketingowa. MS wie, że ludzie piracą i będą piracić, ale nawet z tego mają zyski no bo przecież na ulepszaniu technologi do walki z piractwem zarabiają, bo im nowsza wersja tym i ich oprogramowanie droższe a co się równa większe zyski dla nich.

Tak więc ich to nie obchodzi nieoficjalnie (bo oficjalnie to są licencje) czy ma czy nie poprzednią kupując Upgrade. Ważne że płaci im za to kasę a prawie każdy pirat i tak w końcu kupi oryginał.

Takie jest myślenie MS

Takie jest Twoje myślenie :wink:

A uwierz mi, że nie tylko moje. Nie pamiętam gdzie, ale w jakimś wywiadzie z ważniejszym pracownikiem MS, sam przyznał że piraci i tak w końcu kupują legala :smiley:

Więc piraci kupujcie śmiało Upgrade i olejcie ten punkt licencji o poprzedniej wersji. Tak jak MS olewa nas :stuck_out_tongue:

Ta, ale ten pół-legal to zwykły pirat. Nie masz szans go obronić podczas kontroli. Kasa w błoto i tyle :slight_smile:

Albo kupujesz system, albo go nie kupujesz. Nie ma pół środków :slight_smile:

A co można zrobić w takim przypadku: jest instalka Windows 7 Home Premium 64-bit na nowym komputerze bez klucza . A wiec jest wgrany niezarejestrowany system. Posiadacz tego nowego komputera miał na poprzednim (popsutym) komputerze oryginalny XP OEM. W nowym kompie posiada 2 dyski, system Win7 wgrany jest na nowym dysku i stary dysk z niewykasowaną instalką XP. Jaka jest możliwość najtańszej legalizacji systemu WIn7 ?

Tak, możesz go bez problemu zaktualizować. Jednak musisz oderwać nalepkę win xp z starego pc, oraz przechowywać ją (bez niej upgrade nic ci nie da).

drobok , dlaczego wprowadzasz w błąd ??

Licencji OEM nie możesz przenieść na nowy komputer, a co za tym indzie instalacja Upgarade będzie nadal nielegalna na nowym komputerze.

Oczywiście powinna być ona przypisana do płyty głównej, sam fakt aktywowania tego samego klucza przez automat jest dość dziwny. Po prostu strzelałem. Jeśli miałbyś jakąś kontrolę, to sam system nie zostałby wykryty. Jeśli ms zapisuje wszystkie powiązania płyt głównych z określonymi keyami wyszło by to w praniu, co najwyżej można powiedzieć, że stara ci się spaliła a serwis w ramach gwarancji udostępnił ci możliwą wymianę na inny model :slight_smile: (zapis o gwarancji płyty tego samego producenta (jednak tego samego/podobnego modelu) jest w ramach faq oem) Takie pytania powinny raczej do supportu ms. W necie wszyscy piszą, że można.

Napisz ticketa, spaliła ci się płyta główna, czy musisz kupić taką samą by nie tracić systemu :slight_smile: