Legalizacja Windowsa XP

Znajoma posiada Windowsa XP PRO “pirata”. Teraz zakupiła oryginał. Jak zalegalizować “pirackiego” Windowsa, aby wgrane programy zostały zachowane? Czy można np. zamienić piracki serial na oryginalny i aktywować produkt. Jak tego dokonać?

zadzwoń do MS.

Można zaktualizować klucz dzięki programikowi firmy Microsoft. Musisz mieć przy tym dostęp do internetu na aktualizowanym komputerze. http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/pkuinstructions.aspx

Mam rozumieć, że kupiła wersję oem systemu czy zestaw legalizacyjny?

nie jestem pewny, ale podmiana samego klucza może nie wystarczyć. w MS powiedzieli mi kiedyś, że po zmianie samego klucza nie koniecznie może wszystko działać tak jak trzeba, bo “są w systemie pliki, które trzeba zmienić”, na pewno pomoże naprawienie instalacji windowsa

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 10:44 został dopisany post przez roomunho

wczesna godzina jednak jak dla mnie :wink: oczywiście jeśli kupiła windows xp home edition to naprawa instalacji windows xp pro sie nie uda i zostanie tylko instalacja systemu od początku

Monczkin - tak to wersja oem Windows XP Pro SP2

roomunho - jak przeprowadzić naprawienie instalacji windowsa?

W takim przypadku zostaje jedynie instalacja na nowo, choć powiem szczerze, że wiem jak to wygląda teraz, jeśli chodzi o licencje. Zalegalizować Windowsa przez zmianę klucza można było stosować w przypadku licencji zbiorowej (korporacyjnej) W przypadku użytkowników domowych, za wyjątkiem zestawu legalizacyjnego, trzeba instalować system na nowo.

Zadzwoń do ms.

Mozesz to latwo zrobic “nadinstalowywujac” system. Wrzucasz plytke, w czasie instalacji wybierasz - nowa instalacja - pozniej instalator wykryje ze na kompie jest juz system i zapyta co z nim zrobic - wybierzesz wtedy opcje “napraw” - leci wszystko normalnie, w czaise instalki bedzie chcial numer seryjny to podajesz ten legalny. wszystko ocaleje.

Dzięki wszystkim za pomoc. Na ludziach z forum Dobrych Programów można zawsze polegać. Podałem znajomej wasze propozycje i udało się w/g wskazówki djkilof’a zalegalizować Windowsa. Jeszcze raz dzięki.