Legalna instalacja wersji OEM

Jak wygląda w końcu sprawa z zakupem i instalacją Windowsa 7 OEM na własnym złożonym komputerze?

 

Swego czasu był szum na ten temat na dp (http://www.dobreprogramy.pl/Informacje-o-licencjonowaniu-OEM-nadal-sprzeczne,News,15413.html) ale widzę, że sprawa wtedy nie do końca została wyjaśniona. Może ktoś coś więcej na ten temat napisać.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/453197-z-ebayu-ale-czy-legalny-system-windows-7-oem/#entry2923716

Namieszali z tym OEM - 7 nielegalnie ale 8 już tak, ehh

w praktyce nikt ci nie udowodni czy zainstalował system za ciebie jakiś serwis czy zrobiłeś to ty.

jak skladasz komputer samemu to wiadomo ze i samemu instalujesz system bo przeciez nie zanosisz gotowego kompa do serwisu by Ci system zainstalowali 

 

zreszta nawet jakbyc wszystkie czesci kupil w jednym sklepie to i system musialbys kupic w tym samym sklepie - to wowczas moglo by tak byc

Instaluj i się nie zastanawiaj. Nawet Microsoft nie wie czy to niby jest zgodne z licencją.

Okej, komputer składasz sam, ale części kupujesz w tym samym sklepie, całość składa sklep i daje Ci gotowy produkt, kupujesz u nich Windowsa i oni Ci go instalują. Moim zdaniem producentem komputera jest sklep, a nie użytkownik indywidualny. Ewentualnie poszukaj sklepu, który jest Microsoft OEM Partner, który powinien posiada OEM Preinstalation kit, wtedy masz pewność, że system jest legalny.

 

Warto się dowiedzieć jeszcze co na to polskie prawo, jeśli polskie prawo uznaje taką instalację za legalną, to to co jest w licencji, jest sprawą drugorzędną. Na przykład licencja MacOS zabrania instalacji na komputerach innych, niż Apple, taka instalacja nie jest niezgodna z prawem w wielu krajach i nie jest uznawana za nielegalną, jeśli system jest oryginalny. Podobnie może być z instalacją OEMów.

Pod względem prawnym wszystko jest tu jak najbardziej legalne, może byc co najwyżej niezgodne z licencją.

Licencja licencją ale skoro Microsoft przymyka oko na sprzedawanie OEM’ów detalistom (bo w końcu to całkiem spora pula ich sprzedaży w porównaniu do BOX’ów) to moim zdaniem nie ma się czego obawiać - instalować, aktywować i cieszyć się posiadaniem legalnego systemu operacyjnego!

 

:roll:

Przymyka, albo moze nawet wykorzystuje to, dlatego że jest to zgodne z polskim prawem.