Legalna praca - graffiti


(Przemoxmx) #1

co trzeba załatwić zeby zrobić legalną prace graffiti? wystarczy zgoda właściciela budynku/ płotu ???


(Gen Salvador) #2

tak :slight_smile:


(Przemoxmx) #3

no ale dzisiaj naz zwinel niebiescy jak obcinalismy garaz kolegi i powiedzieli ze mozemy ale tylko w srodku :|:expressionless: moze jakis paragraf jest na to ?


(Gen Salvador) #4

hehe no to jakieś podłe musiały być :smiley:

ale zwineli czy upomnieli ??

jeśli jesteś na swojej posiadłości/terenie to możesz sobie robić co Ci sie żywnie podoba!

a jeśli ten garaż kumpel tylko wynajmuje i jest to własnośc spóldzielni osiedlowej czy coś takiego to pałkarze mogli mieć racje bo takie rysunki mogły by psuć wizerunek osiedla :smiley:

po więcej info musiałbyś sie zagłębić w prawo budowlane,

słyszałem ze w jakimś kraju bodajze irlandi czy anglii są rejony gdzie domy muszą być budowane np. z czerwonej cegły, albo przynajmniej pokryte takimi matami wygądajacymi jak czerwona cegła. inaczej projekt nei przejdzie w radzie miasta i nie dostaniesz zgody na budowe :smiley:

Czyli niby wolnośc Tomku w swoim domku.... choć nie do końca :clever:


(Szymon Stępniewski) #5

Bo to estetyczne kraje i wszystko musi mieć styl :smiley: :smiley:

A co do topiku to mieli prawo. A jeśli to była twoja posesja to nie mieli prawa


(floyd) #6

No nie całkiem. Są pewne normy których nie powinno się przekraczać np. obraźliwe teksty czy rysunki umieszczone na prywatnym terenie ale tak by mogli czytać i oglądać wszyscy, a naruszające normy obyczajowe itd. itd. Czy jeśli z prywatnego terenu będziesz wyzywał sąsiada to ma prawo cię pozwać do sądu? A jeśli pod jego adresem napiszesz coś niecenzuralnego? W miastach(nie tylko w Polsce) bardzo często nie można na swoim prywatnym balkonie przy centralnej ulicy wieszać gaci i innych akcesoriów bo można być ukaranym mandatem.


(Przemoxmx) #7

czyli w sumie nie możemy bo kumpel wynajmuje garaż (teren garażu bo garaż sam zbudował) , ale mamy kolesia który pozwala nam zrobić na swoim płocie, czyli możemy ? bo w sumie to koniec posesji.....

Złączono Posta : 30.03.2007 (Pią) 16:15

dodam że płot to dość duży mur ściana od jakiegoś budynku który należy do niego

Złączono Posta : 30.03.2007 (Pią) 16:17

i a propo jakbym poszedł do siedziby naszej spółdzielni mieszkaniowej czy moge gdzieś zrobić legalną prace i przypuśćmy ze sie zgodzą , wystarczy ich zgoda? tego całęgo kierownika (najwyższy rangą w społdzielni :P)??


(Gen Salvador) #8

no jeśli przedstawisz im jakiśfajny projekt i przedrzesz się przez stertę biurokracji to pewnie sie zgodzą, bo taka umowa "na gębe" zapewnie nei wystarczy :wink: