Legalna Vista a nagle pokazuje, że pirat

Witam,

Mam legalną Vistę Home Premium PL, którą dostałem przy okazji zakupu laptopa (Samsung R510) w Media Markcie pod koniec 2008r. i już 2gi raz zdarza mi się, że nagle uruchamiając lapka winda pokazuje, że to piracka kopia i proponuje aktywację teraz lub później no i po załadowaniu systemu napis w prawym dolnym rogu, że to piracka kopia. Domniemuje, że tak się dzieje po zassaniu przez neta jakiejś poprawki. Ale why skoro to legal? 1szy raz się to zdarzyło z SP1 a 2gi już z SP2. Ktoś miał podobny problem? Muszę przez to przywracać system z backupu i znowu pewnie do kolejnego razu. :-x

Idź do serwisu i zapytaj kolesia ale oco chodzi bo tak być nie może

a masz naklejkę z kluczem na laptopie ?? po przywróceniu systemu z partycji recovery sie tak dzieje ?? dziwne…

O matko a gdzie ja tak napisałem? Właśnie dlatego przywracam system z partycji recovery bo tak się dzieje a nie na odwrót czyli działam se na lapku miesiąc, dwa lub kilka i nagle któregoś pięknego dnia pokazuje mi, że pirat i wtedy muszę przywracać. Naklejki na lapku nie mam.

Dlaczego twierdzisz, że masz legalną Vistę? Wersja BOX czy OEM?

Aktywacja nie pomaga?

nie no backup niektórzy nazywają partycje recovery… no nic, nie masz naklejki=raczej pirat, jeśli zapłaciłeś za sprzęt wraz systemem Windows Vista masz prawo oczekiwać aby ten system był i to legalny… musisz skontaktować się ze sklepem nie dla idiotów i wyjaśnić to, jak to możliwe że sprzedają Ci lapka z system a ten system okazuje sie piratem, na pewno kupowałeś sprzęt wraz z legalnym systemem, bo coś nie chce mi się wierzyć że takie rzeczy w MM…

Kurcze chyba blondynką z deka się okazałem :stuck_out_tongue: Naklejka jest jak najbardziej na spodzie lapka. Jakby mi się chciało podnieść go do góry i odchylić to bym się wcześniej przekonał. So wystarczyło oczywiście aktywować system wpisując key z naklejki. :smiley:

A pamiętasz czy lapka przy tobie odpakowali z pudełka?Bo chłopcy i dziewczynki w marketach lubią sobie pościągać nr licencji ze sprzętu który u nich stoi a potem ktoś się rejestruje na Twoim nr i kłopot…Warto uderzać do MM w tej sprawie ale równocześnie kontakt z Microsoftem i Samsungiem gdzie opisz problem podając im nr seryjny laptopa oni maja raczej w rejestrach jaki nr licencji gdzie trafił. A i taka rada na przyszłość kupując nowy sprzęt w marketach zawsze niech odpakują go przy tobie z pudełka transportowego (najczęściej ze zwykłej szarej tektury zamkniętej specjalną taśma)bo inaczej może się okazać ze zamiast ddr3 masz 2 zamiast samsunga nonamy itd

Skoro zaakceptował seriala z naklejki z laptopa:

To w czym widzisz problem ??

System instalowany z partycji Recovery ma “zbiorczy” serial, który należy zmienić na ten z naklejki na laptopie.

w niczym ,napisał to w momencie kiedy ja pisałem swojego posta nie wiedząc o rozwiązaniu problemu

Z tym, że towar z półki/wystawy można uznać za towar używany i należy żądać towaru nierozpakowanego, czyli nigdy nie używanego. Chyba że odpowiada komuś towar z wystawy. Do tego komputery z wystawy z uruchomionym systemem Windows nie powinny być sprzedawane a przynajmniej bez naszej akceptacji na tą sytuację, ponieważ nie ma się już możliwość akceptacji EULA albo wyboru języka przy pierwszym uruchomieniu komputera, dlatego na większości komputerów w tym markecie można spotkać Linuksa uruchomionego z płyty (LiveCD).

Jeśli podejrzewa się kradzież klucza licencyjnego należy to zgłosić chociażby w oddziale Microsoftu aby go przyblokował, zgłosić się do producenta komputera bądź sklepu w którym się go nabyło a kradzież klucza można zgłosić policji, wydział ds. przestępczości gospodarczej powinien zajmować się tego typu sprawami.

Pozdrawiam!

Radzę poczytać trochę o uruchamianiu nowego komputera w trybie inspekcji… po zamknięciu tego trybu wszystko działa tak jak przy dziewiczym odpaleniu… drugim sposobem przywrócenia sprzętu do stanu fabrycznego jest przywrócenie systemu z recovery… Tak jednym jak i drugim sposobem można przywrócić możliwość wybrania języka i zaakceptowania treści licencji przez samego End Usera…

:roll:

Owszem ale język można wybrać tylko raz. Poza tym akceptacja EULA powinna się odbyć, moim zdaniem, przy pierwszym uruchomieniu komputera a nie dopiero przy reinstalacji.

Pozdrawiam!

Niestety, ale takie coś jest możliwe już tylko w nielicznych przypadkach.