Legalne programy na stronie

Siemka mam pytanie: posiadam stronę internetową zajmującą się programami i webmasterswie. Na stronie jest także download i tam chciałbym zamieszczać programy, i tu jest moje pytanie czy mogę na mojej stronie umieścić programy : freeware, shareware, trial i małe gry. Czy muszę mieć pozwolenie na zamieszczenie takich programów i gier od producentów.

Na licencji freeware oraz GNU (takiej jakiej jest Linux) to wydaje mi się, że możesz.

Ale chyba trial, oraz shareware musisz spytać producenta programu czy się zgadza. :roll:

a jak zrobić na forum tak jak tutaj że przez logo mogę dostać się i na forum i na stronę główną serwisu w zależności który obrazek nacisnę.

musisz obciąć grafike i zrobić dwa hiperłącza

A powiedz mi dlaczego nie ?

Już na tym forum było kilka tematów o umieszczaniu programów na vortalu DP.

Bardziej producentom zależy by umieszczać linki do ich programów w celu promocji .

Zwłaszcza, gdy dana strona jest dosyć nieźle wypozycjonowana i ma duże ilości odwiedzin.

Oczywiście są wyjątki - jak np. Marcomedia Flash Player - nie pobierzesz tego tylko musisz bezpośrednio z ich strony zainstalować.

Nie musisz mieć jeśli owe pliki są legalnie zdobyte.

oczywiście w templates/subSilver/overall_header.tpl .

Co prawda to prawda.

To dla nich rekalama.

a mam takie pytanie jak w phpbb by lazikar ustawić żeby goście nie mogli pisać tematów i postów a takie prawo miał tylko zalogowany

PA -> Fora -> zezwolenia -> i po kolei dla każdego ustalasz regułę (widoczny, czytanie, pisanie itp.)

Wszyscy = gość

a jak w infopage w jportalu zrobić żeby pokazał mi się kod bannera do wstawienia na stronę a nie obrazek mojego bannera(chodzi o pokazanie tego kodu)

textarea ?

:arrow: kurshtml.boo.pl

no jakoś nie pomaga wstawiłem … (w miejscu kropek kod bannera) i dalej pokazuje mi banner a nie jego kod :frowning:

LOL

Stwórz nowy dokument textowy,

wklej w nim np. ten kod, a poźniej zapisz jako dokument html.

Kod Bannera:



[/code]

Czyli krótko mówiąc: