Legalne zdobycie zwykłej wersji Windows 8

Witam serdecznie,

ostatnio zakupiłem laptopa z wgranym Windowsem 8. Od razu zabrałem się do instalacji 7 (jakoś ósemka za mną nie przemawiała). Po kilku dniach stwierdziłem, że dam szansę Windowsowi 8 i postanowiłem go zainstalować. Oryginalny klucz posiadam - kwestia tylko wersji. Zainstalowałem (pobraną wcześniej) wersję Pro - okazało się, że mój klucz działa pod zwykłą wersję. W internetach pełno wersji Pro lub Enterprise. Mnie jednakże interesuje tylko zwykła - podstawowa wersja Windows 8. Pytanie: jak i gdzie legalnie ją zdobyć?

Pozdrawiam

Wiele ostatnio robiłam instalacji Windows 8 i u siebie, i u znajomych, A to z powodu tego, ze i ja i niemal wszyscy znajomi kupując laptopa, wychodząc ze sklepu wychodzili z pod pachą z dodatkowo kupionym dyskiem SSD, czyli sobie go dokupując osobno. Wiec instalacja polegała na czysto Windows 8, praktycznie pozbywając się powolnego dysku fabrycznego, osobnej partycji fabrycznej z Backup Windows 8 jak i ze sterownikami, które później ze strony producenta ściągałam… Można stosować każdy Windows 8, mam na myśli wersje Ful Windows 8 jak i Windows 8 Pro. Windows 8 Pro, niczym się nie wyróżnia od Windows 8. “Pro” ma tylko możliwość po za dodaniem klawiatury na przykład PL, dodać cała paczkę w tym języku. Więc można mieć jednego dnia Windows English, następnego dnia Polski jak i Chiński. Ja mam jeden kupiony Ful Windows 8 Pro, i niemal już na dziesiątkach komputerów zakładałam ten sam Windows. Oczywiście w tych komputerach, gdzie się podmieniało dysk fabryczny na dysk SSD, czyli u tych, co mieli kupiony z Windows 8. Czy to legalne już nie wchodzę w zawiłości?. Przy instalacji w laptopach, czy w PC na którym był fabryczny Windows 8. W BIOS należy wybrać nie urządzenie CD/DVD z którego ma się zakładać Windows 8, a należy wybrać opcje (UEFI) i zakładać Windows 8 od nowa właśnie z tej opcji. Z tym, ze przy dojściu do dalszej opcji instalacji, nalży USUNAC PARTYCJE z Dysku, i założyć od nowa dyskiem Windows 8. I w tym przypadku podczas instalacji, nie ma pytania o numer seryjny Windows 8. Bo on znajduje się w BIOS w każdym komputerze, dlatego nigdzie w żadnym komputerze, nie stosuje się nalepki z numerem seryjnym i nikt tego numeru nie zna. Pożycz od kogoś płytkę z Windows 8 Pro "wielojęzyczna’.Założysz w English, a później w opcjach zmienisz na język Polski, dodając klawiaturę jak i ściągając dodatkowo paczkę Polska…I założysz z pewnością bez żadnych problemów, już z aktywacja po zakończeniu instalacji. Chyba ze wybierzesz opcje instalacji jak to się robiło dotychczas z CD/DVD bez usunięcia partycji, i w tym przypadku dojdziesz do strony, gdzie będzie się pytać o numer seryjny. Wiec to jest niewłaściwa instalacja Windows 8. Jeśli chodzi o legalność, logujesz się na stronie producenta komputera, podajesz dane komputera, płacisz tam jakieś psie pieniądze, i przysyłają ci dysk z Windows 8 do domu.

:lol: :lol:

Donna USA dziękujemy wskazanie legalnego źródła i za piękny wykład jak instalować Windows 8 ale to nie o tym jest temat.

sevqk skoro kupiłeś laptopa z Windows 8 to powinieneś mieć partycję Recovery z której możesz przywrócić system. Pod warunkiem że podczas instalacji Windows 7 nie usuwałeś partycji.

Sęk w tym, że pobrałem Windowsa Pro i system się nie aktywował. Wyskakiwał błąd 0x8007007B. Podczas instalacji nie proszono mnie o podanie klucza. Klucz odczytywałem za pomocą programu Win Product Key.

@michal.a86, niestety, ale nie mam partycji recovery. Zrobiłem formata dysku i dopiero zainstalowałem 7 :frowning:

Trochę dla mnie idiotyzmem jest płacić ponownie za coś, za co i tak już zapłaciłem. Zapłaciłem za Windowsa 8, więc powinni dać jakąś możliwość pobrania tejże wersji ze strony producenta. A jak nie ma to wiadomo jaka opcja pozostaje.

Napisałem w tej sprawie również do Supportu Microsoftu, zobaczymy co oni odpowiedzą.

Trzeba było zostawić partycję recovery w spokoju albo wypalić sobie płyty recovery.

Mądry Polak po szkodzie.