Legalność filmów YouTube

Czy oglądanie filmików z YouTube, które nie powinny się tam znaleźć (czyt. piratów) jest niezgodne z prawem?? Jeśli tak, to czy za to coś grozi?? Interesuje mnie to głównie ze względu na tę wiadomość: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +w+YouTube

raczej nie, bo skąd mogłeś wiedzieć, że dany film jest nielegalny. Gdyby za takie rzeczy były kary, to bałbyś się surfować po innych stronach :slight_smile:

Nie ma czym się przejmować. Jak wspomniano wyżej, skąd można wiedzieć, co legalnie wrzucone, a co nie? Zresztą, Google się odwoła, sprawa będzie się ciągnąć, wyrok może być inny. Dla mnie wątpliwe, żeby ewentualne konsekwencje mieli ponieść internauci z poza USA.

Tak też myślałem. W polskim prawie chyba to można by podciągnąć pod tzw. dozwolony użytek osobisty. Chyba że się mylę…

A taka ciekawostka skoro o legalności Ci co pobierają z torrentów czy p2p moga sie nie martwić o jakąś karę czytałem, nie pamientam gdzie jakis policjant mówił że kara tej osoby nie obowiązuje w przypadku jesli nie będzie tych filmów rozpowszechniać, tylko będą do jej użytku, a tylko producent osoba (właścicel ) może się ubiegac o odszkodowanie.

Tylko że najczęściej jest tak, że ze względu na specyfikę programów P2P, pobierany plik jest jednocześnie udostępniany czyli rozpowszechniany.

a na torrentach to też nie wiem czy ściągnę legalny czy nie legalny plik…

moim zdaniem to na youtubie admini dbają o legalność pojawiających sie filmików

Filmików jest tyle, że ciężko o to zadbać. Na miejscu mogę podać dwa tytuły filmów, które są w całości na YouTube