Legalność kopii Windowsa

Witam. Zmieniłem na moim laptopie w WinXP system operacyjny na Win7. Jest to licencja na jeden komputer w domu. Z pewnych przyczyn jestem zmuszony go wymienić. Czy jest możliwość wycofania licencji z tego IP i aktywacja tej kopii Windowsa na nowym laptopie, tak żeby było legalnie?

Tu nie chodzi o IP. System przywiązuje się do płyty głównej.

Ale czy przypadkiem nie jest tak, że system przywiązuje się do płyty głównej tylko i wyłącznie w wersji OEM? Myślałem, że wersje BOX można instalować na jakim się chce kompie ile razy się chce, ale ograniczeniem jest jedna kopia zainstalowana na raz…

@wielki_john

Jaką masz wersje Win7? OEM czy BOX?

Dokładnie OEM się przywiązuje a BOX już nie, ale BOX jest droższy o 2x/3x cenę OEM jak nie więcej.

Istotnie, macie rację. Po prostu z góry założyłem, że autor tematu posiada wersję OEM.

OEM

Można zainstalować oem-a tylko jest jeden bajer żeby to zrobić osoba kupująca musi iść z UMOWĄ KUPNA SYSTEMU do urzędu skarbowego zapłacić podatek i wszystkie papiery zeskanować łącznie z nalepką licencyjną i wysłać mailem do stanów wtedy microsoft przysyła nowy numer licencyjny na którym można legalnie zainstalować system.

Vat płacisz przy zakupie i żaden dodatkowy podatek nie musi być opłacany, a dowodem opłaty jest faktura Vatowska na zakup systemu którą wystawia ci sprzedawca na twoje żądanie.

wielki_john , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.