Legalność linków


(system) #1

Witam.

Załóżmy, że zakładam bloga i postanawiam wrzucić tam linki do zewnętrznych portali. Może do megauploada, może do rapidshare, może do jakiś portali torrentowych ? Jak wygląda legalność takiego linku ? Czy jeżeli osobiście nie prowadzę trackera torrentowego, a jedynie daje linki to czy jest to legalne ?

Czekam na odpowiedź.


(Jas162) #2

Raczej nie jest to legalne bo ułatwiasz wyszukanie treści chronionych.


(Sli512) #3

A co z Linuksem itp ? :twisted:


(Hitm3n) #4

Nie chodzi mu raczej o oprogramowanie freeware ;f lub muzykę Creative Commons.

Wątpię, żeby to było tak całkowicie legalne. W końcu podajesz jak na tacy pirata :wink:


(luqass) #5

za takie treśi odpowiada osoba umieszczająca pliki na takich serwerach, w polsce legalne jest sciąganie plików z internetu- bez względu na na to czy chodzi o filmy czy muzyke. W Polsce Policja może ścigać tylko osoby które udostępniają pliki innym, bądź ściągają pirackie oprogramowanie. Ustawa o prawie autorskim pozwala pobierać pliki rozpowszechnione już przez kogoś innego.


(Sitemaster) #6

Nie masz racji kolego, ale nie będę się bawił w uświadamianie bo temat już był nieraz przewałkowany.

Ale nie potrafię się powstrzymać od skomentowania ostatniego zdania.

-mówisz zapewne o dozwolonym użytku prywatnym. Taaa, tylko to nie dotyczy softu, a poza tym temat nie dotyczy pobierania a udostepniania.

Sorki, ale za lineczki możesz beknąć -i nie pomoże tłumaczenie że ktoś już wcześniej udostępnił i że nie hostujesz i że jesteś małoletni, albo nic na tym nie zarabiasz, albo mało zarabiasz itd itp.

Lecisz za pomocnictwo...