Legalność pożyczania gier kolegom

Witam

Czasami zdarza się, że kolega chce pożyczyć jakąś z moich gier. Ja oczywiście zawsze pożyczam ale czy jest to legalne (oczywiście policja nie ma szansy tego wyśledzić ale pytam tak z ciekawości) bo na płytach z grami jest napisane “Wypożyczanie lub nielegalne kopiowanie tego dysku jest zabronione” .

I tu jest moje pytania czy pożyczanie i wypożyczanie różnią się od siebie tym, że np. wypożyczanie jest za pieniądze a pożyczanie nie, czyli pożyczanie gier kolegom to przestępstwo

Poruszyłem dość podobny problem, być może okaże się pomocny - czy-jest-piractwo-czy-nie-t345490.html

Dzięki, temat podobny ale tu pożyczam oryginał.

Jest zabronione , kopiowanie na 2 płytę dysk itp. możesz pożyczyć płytę z gra , jeśli u siebie ja od instalujesz!

Kończąc temat : Wszystko zależy od licencji poszczególnych gier masz ją na każdej płycie z grą.

Licencje zabraniają zarówno pożyczania, jak i dalszej odsprzedaży. W praktyce, to nikt się do tego nie stosuje.

Na pewno nie może być zainstalowana na dwóch komputerach, szczególnie w dwóch lokalach, jednocześnie. Ale jak przekażesz oryginał i nie będzie kopii na komputerze, to nie ma szans by ktokolwiek się uczepił. W razie czego można powiedzieć, że podarowało się koledze. A kolega jak już skorzysta może “podarować” z powrotem :wink:

Chyba żadna licencja nie zabrania darowizny.

Wypożyczanie = pożyczanie.

Jeśli pożyczasz grę, to zgodnie z prawem powinieneś ją odinstalować ze swojego komputera.