Legalność przerobionego systemu operacyjnego

przeglądając dzisiaj w internecie porady jak zoptymalizować,przyspieszyć system XP natknąłem sie na przerobione wersje Windowsów XP i mam pytanie czy jeśli użył bym swojego klucza z oryginała i by pasował to czy system byłby legalny ??

czytałem licencje windowsa lecz jednoznacznie nie było napisane czy można przerabiać czy nie no chyba że jest i nie znalazłem

Zgodnie z licencją użytkownikowi nie wolno dokonywać żadnych modyfikacji związanych z plikami systemu operacyjnego

aha to ok

a co w takim razie z aplikacją nLite jeśli nie można modyfikować systemu ??

Przesuń stronę w dół i przeczytaj co jest napisane w ramce.

Czyli system jest nie do używania bo każdy program ingeruje choćby w rejestr, a przecież to też plik systemowy, nie?? Więc jest to klepanie kotka za pomocą młotka… autorowi licencji chodziło pewnie o to, że nie można tworzyć OS a podstawie Windowsa…

dobra ok wszystko już rozumiem,doszłem do wniosku że lepiej nie eksperymentować bo jaką ja mam pewność że autor nie dodał do niego jakiegoś keylogera,spyware i innych syfów a potem może być nie za wesoło

Mój kolega używa zmodyfikowanej wersji Windowsa XP, z dopiskiem “mini” od kilku lat i jest z niej bardzo zadowolony. Napewno nie ma tam żadnych “niespodzianek”. Nie wiem jak jest z innymi modyfikacjami.

no właśnie a chyba wole chuchać na zimne niż potem sie przejechać a zwykły system też moge bardzo wg.własnych potrzeb zoptymalizować,odchudzić

jeśli chcesz to tu jest rewelacyjny artykuł jak odchudzić i zoptymalizować system

viewtopic.php?f=7&t=76580

tak wiem że jest ten artykuł na tym forum,zawsze go stpsowałem ale postanowiłem znaleść może jeszcze inne sposoby odchudzenia windowsa

Nie. Programy się dopisują do rejestru systemowego a zabronione jest modyfikowanie, czyli zmienianie własności pliku systemowego, czyli wszelka ingerencja w plik systemowy, która zmienia jego zakres działania

po ponownym przeczytaniu licencji i informacji na stronie microsoftu zrozumiałem że nie można edytować jądra systemowego