Legalność windows z allegro, po raz kolejny

Witam

Wszyscy znamy temat doskonale, windows na aukcji za 150 zł, staram się znaleźć konkretne informacje i jak na razie czytam same bzdury, ale może od początku.
Jak większość osób chcę kupić system win7/8.1 jak najtaniej, znalazłem mnóstwo aukcji, ale biorę pod uwagę tylko te od firm. A więc:

  1. Wersje elektroniczne, bez naklejki, sam klucz i FVAT, tutaj nie ma sporu, jest to legalne w całej UE, czy w Polsce też? Czy mogę zainstalować i użytkować używany system?

  2. Wersja “pełna”, naklejka, płyta, FVAT

I teraz, nie ma wątpliwości co do legalności obrotu takim oprogramowanie, można je kupować i sprzedawać, tak przez firmy jak i przez osoby prywatne, rzecz w tym, czy taki system może zostać zainstalowany i użytkowany po zakupie?

Jeszcze raz, moje pytanie brzmi: "Czy mogę zainstalować i legalnie użytkować, win 7/8.1 zakupiony na aukcji, gdzie sprzedawca sprzedaje mi: naklejkę, płytę z systemem i wystawia FVAT, a sam system pochodzi ze zutylizowanego komputera.

Pozdrawiam
g.

Poruszałem temat legalności zakupu, ale MSO 2016 przez allegro z Microsoftem. Większość 99% to oszuści sprzedający niby klucze elektroniczne. Nie ma żadnej pewności (raczej jest 100%) że gdzieś ten klucz nie był użyty. Powszechna praktywa to skupowanie starych kompów z win7 i odklejanie naklejek z licencją. Jeżeli jakiś cwaniak sprzedaje licencję elektroniczną zadaj pytanie czy jest autoryzowanym reselerem ms, na takie pytanie nikt nie odpowie (z MSO tak miałem). Inna sprawa jak windows sprzedaje sklep na allegro i jest to produkt pudełkowy. Tu też można się nadziać. Najlepiej kupić w sklepie, drożej ale pewny produkt. Oczywiście na allegro są też rzetelni sprzedawcy windowsa w wersji box np. x-com. Jak chcesz mogę ci odsprzedać swojego windowsa 7 Home Edition w wersji BOX za 250zł + wysyłka. Zestaw zawiera dwie płyty 32bit i 64bit + legalny klucz raz wpisany do windowsa. Jak wiadomo wersję box nie jest przywiązana do komputera.

Zaraz, zaraz, wedle prawa, może sprzedać używany system, tak w wersji elektronicznej jak i box, co do tego nie ma wątpliwości, moje pytanie brzmi: Czy można taki system użytkować legalnie, jako kolejny użytkownik"?