Legalny office na allegro za 75 zł?

http://allegro.pl/microsoft-office-2016-professional-plus-nowy-fv23-i6773066213.html

Czy to jest w ogóle legalne ?
Może niech jakiś spec od licencji się wypowie :slight_smile:

A i są jeszcze tańsze

Ponieważ to zaczyna być nudne - odpowiem przewrotnie: zadzwoń do MS i zapytaj czy firma DEAL jest “wybranym dystrybutorem Microsoft” (tylko tacy mają pozwolenie na dystrybucję licencji ESD). Nie ma ich zbyt wielu, więc tym bardziej Wrocławski oddział powinni mieć w swojej bazie…

Informuję iż Oprogramowanie - Oryginalne Licencje COA sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Sprzedają OEM używane. Nielicencjonowane. Klucze przejdą, ale pewnego dnia mogą przestać działać.

1 polubienie

Można określić miej więcej ilę będą działać? 2016 to nie zbyt stare

a od strony prawnej jak jest faktura zakupu to w sumie legal jest, czy nie ?

Przedefiniuj pytanie. Pytasz o to czy faktura jest legalna, czy raczej o to czy może być podstawą do udokumentowania oryginalności oprogramowania?

Albo mówiąc wprost: jeśli kupisz kradziony samochód, i otrzymasz fakturę na niego (a co - promocja była: Jaguar w cenie używanego Fiata 126), to niestety nie będzie on mniej kradziony niż był przed twoim zakupem.

W przypadku Licencji Elektronicznych, w zasadzie kwestią czasu jest kiedy M$ uruchomi system weryfikacji. Pocieszające może być tylko to, że program po prostu przestanie działać kiedy producent zablokuje licencje, i raczej nie będzie podejmował kroków prawnych, jak również wątpliwe jest, by żądał wykupienia licencji.

Od strony prawnej - zainteresuj się również definicją prawną “paserstwa”.

Autor tematu po prostu szuka osoby, która poklepie go po plecach i potwiedzi jego tezę, że tani Office jest w pełni legalny.
Gdyby zależało mu na czymś innym już dawno skontaktowałby się z pomocą techniczą MS.

4 polubienia

Czy oferta jest legalna? Tak oto zareagowało Allegro:

Strona przedmiotu została usunięta przez pracownika Allegro.

i tyle w temacie.

Teraz są 3 możliwości:

  1. kupić pełnowartościową legalną wersję MS Office
  2. zadowolić się darmowym odpowiednikiem LibreOffice, WPS Office
  3. p****e notatnik wystarczy :smiley:

Ja dzisiaj skorzystałem z supportu Microsoft i ja już wiem;)

Nielegalne i tyle w temacie.

WPS tak do końca wcale nie jest darmowy …

kurde czytasz mi w myślach :slight_smile:

Gratuluje :slight_smile:

tylko kiepsko działa jako outlook :stuck_out_tongue:[quote=“przemyslaw-rapacz, post:11, topic:524632, full:true”]
Nielegalne i tyle w temacie.
[/quote]

Dziękuje :slight_smile:

@przemyslaw-rapacz

Nielegalne i tyle w temacie.

A skąd ta pewność? Tu jest internesująca dyskusja na temat nie/obowiązywania pewnych zapisówlicencji OEM na terenie UE: https://forumprawne.org/nowe-technologie/729748-pakiet-ms-office-z-allegro.html Cytat:

RE: Pakiet MS Office z allegro

Cytat:
Microsoft nie zabrania przeniesienia praw do korzystania z licencji OEM. Stwierdza jedynie, że nie naruszysz licencji sprzedając ją razem ze sprzętem na którym została ona wykorzystana.

Niezgodnie z prawem UE. W tym polskim. Ale to już jak rozumiem szczegół, ważniejsza jest licencja. W tym zakresie nie obowiązuje…

Cytat:

Punkt drugi - producent nie potwierdza, czy licencja jest legalna czy nie. Potwierdzi ci to dopiero audyt oprogramowania, lub kontrola legalności.

Którą takie oprogramowanie przejdzie bez problemu.

Cytat:

A tak ogólnie, to w przypadku akurat tego producenta licencji się nie kupuje. Kupuje się prawo do korzystania z produktu, na warunkach określonych w umowie licencyjnej. Jeśli nie akceptujesz umowy, nie masz prawa do korzystania z produktu.

Nieprawda. A raczej półprawda. Akceptuję licencję, nie akceptując niezgodnych z prawem UE jej zapisów. Mogę? Mogę, bo te zapisy, jak w każdej umowie cywilnej, jeśli nie są zgodne z prawem, nie obowiązują. Pozostałe obowiązują. A mamy 2001/29/WE. Chociaż w USA byłaby to prawda. Ale naprawdę, żyjemy w Europie, a nie w USA. Co w sumie nawet MS po wyroku C-128/11 raczył uznać, stąd teraz taki wysyp aukcji z windowsami, które można aktywować tylko telefonicznie w firmie Microsoft. A czemu tak? Bo muszą, ale nikt ich nie zmusza do aktywowania takich internetowo. Robią więc takiemu nabywcy “pod górę” upierając się na telefon, ale aktywują, jak się uprze i zna swoje prawa.

Analogicznie, to już z Unijnego podwórka, Holender ma prawo zawrzeć z Polakiem umowę, że ten w zamian za coś dostarczy mu 10 gram marihuany. Tyle, że nijak ten zapis nie obowiązuje tego Polaka, dokąd ten nie wjedzie do Holandii - bo w Polsce, z uwagi na niezgodność tego zapisu z prawem, on zwyczajnie nie obowiązuje. I całkowicie analogiczna jest w tym przypadku sytuacja na linii USA/UE.

Nie ma możliwości zgodnego z prawem przypisania licencji/prawa do użytkowania programu komputerowego do określonego sprzętu . Takie cuda to za oceanem…

Oczywiście żeby to było legalne inne warunki legalności licencji obowiązkujące także w UE muszą być spełnione. min. to że klucz w danym momencie nie może być używany na innych komputerach. i tp.

Ale zauważyłeś, że odpowiadasz na post z przed 2 lat?

Tak. dostałem nawet ostrzeżenie że to stary post. Pomyślałem że jednak podlinkuję to celem ewentualnego uzupełnienia informacji.

Skoro odkopałeś ten temat, to może i ja dorzucę trzy grosze.
Zauważcie, że sprzedawane są głównie edycje Professional Plus. Takich produktów nie można kupić w sklepie i obrót nimi świadczy, że są nielegalne. Są to głównie licencje dla partnerów i studentów - klucze “można” sobie generować i potem sprzedawać, w przeciwieństwie np. do h$sb.

Moim zdaniem nic nie uzupełniłeś tylko jeszcze bardziej rozmydliłeś temat bo przedmiotem tej dyskusji nigdy nie był Office OEM (cokolwiek to jest)…

@januszek Moim zdaniem nic nie uzupełniłeś tylko jeszcze bardziej rozmydliłeś temat bo przedmiotem tej dyskusji nigdy nie był Office OEM (cokolwiek to jest)…

Moim zdaniem wniosło. A to choćby przez konkretne przepisy praw i wyroki. Przedmiotem był Office a OEM to jeden ze sposobów jego licencjonowania.
@axis85 jeśli tak się sprawy mają to faktycznie kupujący ponosi większe ryzyko i musi dokładnie wszystko sprawdzać. Ale czy na pewno tak jest jak piszesz? Tu nic nie podają jakoby to były edycje dla specjalnych podmiotów n preferencyjnych warunkach: https://www.microsoft.com/pl-pl/licensing/product-licensing/office.aspx Podaj proszę jakieś źródło. Ja znalazłem w przewodniku po licencjonowaniu dla ProPlus dla office 365 w stopce :

Adds Access, Group Policy, Telemetry, support for shared computer activation (RDS), Push Deployment

Dla Office 2016 nic nie podają o tych ograniczeniach. W tabeli tylko że ma: Access 2016

Excel 2016
OneNote
Outlook 2016
PowerPoint 2016
Publisher 2016
Skype dla firm 2016
Aplikacje Web Apps
Word 2016
Work at Home

Rozumiem że chodzi Ci o to że taki gość ma konto w sklepie MS i tam zarządza swoimi kluczami i licencjami. Taki nieuczciwy sprzedawca może sprzedać taki wygenerowany klucz na allegro jednocześnie używając go u siebie, a kupujący ryzykuje że MS kiedyś ten klucz zbanuje?

Możesz mi pokazać, gdzie, w jakim sklepie, sprzedają konsumentom licencje OEM dla MS Office?