Legalny polskojęzyczny VOD działający pod GNU/Linux - Istnieje?

Istnieje jakiś legalny VOD z w miarę sensownym asortymentem pełnometrażowych filmów w polskiej wersji językowej, działający bez problemów pod Linuksem? Zaznaczam, że rzeczy typu “Trudne sprawy”, “Klan” czy “Świat według Kiepskich” mnie kompletnie nie interesują, po prostu chciałbym raz na jakiś czas bez piracenia obejrzeć sobie jakiś w miarę nowy film na moim kompie z Linuksem - Chodzi mi o coś w stylu vod.pl, tylko żeby nie wymagało Silverlight i Windowsa - istnieje taki serwis?

Może wymagać samego silverlighta? PS: Netfix miał wejść do Polski, ale chyba dla Netfiksa byś musiał korzystać z zamkniętoźródłowej przeglądarki, jak Chrome.

Bez silverlighta może być ciężko ale można go zainstalować przez pipelight na linuksie.

 

http://pipelight.net/cms/installation.html

No w sumie, jeśli wymaga Silverlight, to chyba logiczne, że wymaga też Windowsa… Co do Netflix, to mnie się zdaje, że on też jest (albo może był?) Windows-only :stuck_out_tongue:

O Pipelight słyszałem, ale chciałem się tak upewnić, czy istnieje może coś, co działa natywnie… Widać za wiele się nie zmieniło w tej kwestii :stuck_out_tongue:

Są natywne klienty dla Windowsa, Maca, Androida, iOS-a. Na Linuksie można go odtworzyć np. przez Kodi. Inna sprawa, że z Netflixem trzeba się od nas łączyć przez proxy/VPN-a.