Legalny soft i rejestracja

(Ckris) #1

Mam pytanie...

Jeśli dokonywałem rejestracji Photoshopa i chciałbym go teraz odsprzedać ma to jakieś znaczenie dla kupujących?

pzdr.

(Mhassi) #2

Sama rajestracja w zasadzie nie ma, ale jeśli wszystko ma być legalne odsprzedajesz program razem z paragonem lub spisujesz umowe kupna sprzedaży. Bo jesli kupujący nie bedzie miał żadnego dowodu zakupu to będzie miał problemy!

(Hrabia08) #3

Licencja jest na twoją osobę, osoba która go odkupi nie będzie posiadać licencji równoznacznie będzie posiadanie pirata. Niewiem czy można przepisać swoją licencję na kogoś innego ale powinieneś dowiedzieć się w firmie ADOBE. Nie jestem pewien czy w Polsce jest przedstawiciel tej firmy.Rozczarujesz się prawdopodobnie ale produkt zarejestrowany imiennie na dany numer licencji nie może być zarejestrowany drugi raz co oznacza że jest twój i tylko twój ,przeczytaj licencję na pewno jest tam odpowiedni punkt ,jeśli masz po polsku licencję

(Ckris) #4

Ok tak zrobie.

Aczkolwiek rejestrowałem go prawie za każdym razem kiedy instalowałem :), Prawie za każym razem wprowadzałem inne dane, to znaczy zmieniałem maila, raz nazwisko przekręciłem etc.

Nie wpływa to na zachowanie PS, gdyż i tak Adobe Download Center działa w tle i ciągnie aktualizacje, niezależnie jak się zarejestrowałem.

• a najlepsze jest to, że sam soft wygrałem w konkursie graficznym więc nici z paragonu czy czegokolwiek.

(Elkanguro) #5

Chcesz powiedzieć że jeśli ktoś właśnie wygrał gdzieś jakiś program, odkupił od kogoś (np allegro) i nie ma na niego faktury czy paragonu to jest to uważane jako nielegalne posiadanie? Przecież to jest chore!! A posiadanie płyt dodawanych do czasopism jest legalne jeśli nie ma się czasopisma?

(Asterisk) #6

Jak więc możesz sprzedać coś co wygrałeś,

czyli otrzymałeś za darmo :o

(system) #7

normalnie... patrzy na ceny rynkowe i odsprzedaje z odpowiednim upustem... tak, wbrew pozorom to sie nazywa wolnym rynkiem!

a tak gwoli scislosci - skoro to wersja box, mozna ja spokojnie odsprzedawac... jesli do supportu wymagana jest rejestracja, to co za problem zarejestrowac kopie ponownie? ewentualnie edytowac profil?