Legalny soft i rejestracja

Mam pytanie…

Jeśli dokonywałem rejestracji Photoshopa i chciałbym go teraz odsprzedać ma to jakieś znaczenie dla kupujących?

pzdr.

Sama rajestracja w zasadzie nie ma, ale jeśli wszystko ma być legalne odsprzedajesz program razem z paragonem lub spisujesz umowe kupna sprzedaży. Bo jesli kupujący nie bedzie miał żadnego dowodu zakupu to będzie miał problemy!

Licencja jest na twoją osobę, osoba która go odkupi nie będzie posiadać licencji równoznacznie będzie posiadanie pirata. Niewiem czy można przepisać swoją licencję na kogoś innego ale powinieneś dowiedzieć się w firmie ADOBE. Nie jestem pewien czy w Polsce jest przedstawiciel tej firmy.Rozczarujesz się prawdopodobnie ale produkt zarejestrowany imiennie na dany numer licencji nie może być zarejestrowany drugi raz co oznacza że jest twój i tylko twój ,przeczytaj licencję na pewno jest tam odpowiedni punkt ,jeśli masz po polsku licencję

Ok tak zrobie.

Aczkolwiek rejestrowałem go prawie za każdym razem kiedy instalowałem :), Prawie za każym razem wprowadzałem inne dane, to znaczy zmieniałem maila, raz nazwisko przekręciłem etc.

Nie wpływa to na zachowanie PS, gdyż i tak Adobe Download Center działa w tle i ciągnie aktualizacje, niezależnie jak się zarejestrowałem.

  • a najlepsze jest to, że sam soft wygrałem w konkursie graficznym więc nici z paragonu czy czegokolwiek.

Chcesz powiedzieć że jeśli ktoś właśnie wygrał gdzieś jakiś program, odkupił od kogoś (np allegro) i nie ma na niego faktury czy paragonu to jest to uważane jako nielegalne posiadanie? Przecież to jest chore!! A posiadanie płyt dodawanych do czasopism jest legalne jeśli nie ma się czasopisma?

Jak więc możesz sprzedać coś co wygrałeś,

czyli otrzymałeś za darmo :o

normalnie… patrzy na ceny rynkowe i odsprzedaje z odpowiednim upustem… tak, wbrew pozorom to sie nazywa wolnym rynkiem!

a tak gwoli scislosci - skoro to wersja box, mozna ja spokojnie odsprzedawac… jesli do supportu wymagana jest rejestracja, to co za problem zarejestrowac kopie ponownie? ewentualnie edytowac profil?