Legalny soundtrack gry z internetu

Witam, czy jeżeli posiadam grę to mogę sobie legalnie pograć soundtrack z internetu? Np. z piratebay? Producent nie dał soundtracka i nie mam możliwości wyciągnąć go z płyty.

Ogólnie rzecz ujmując, to według naszego prawa pobieranie multimediów (filmów, muzyki) jest legalne. Nielegalne jest natomiast ich udostępnianie. Pobierając przez klienta torrent, udostępniasz też ściągane dane, a to jest już nielegalne.

Czyli tak jakby kupiłem grę, ale do muzyki nie mam żadnych praw? Bo z tego co ogólnie wiadomo to jedną kopię tej gry posiadać mogę?

A uzasadnienie?

–> kosz.

muzyka czyli soundtrack jest integralną częścią gry, czyli tak jak pisałeś praw do muzyki nie masz, chociaż w polskim prawie jest parę luk i furtek przez co możesz bez konsekwencji pobrać muzykę do własnego użytku lecz nie możesz jej już udostępniać, czyli ogólnie p2p odpada.

masz prawo do zrobienia kopi gry

BTW

po instalacji na dysk gry zwykle w którymś folderze są pliki muzyczne normalnie w formacie mp3 i możesz sobie je odtwarzać ale nie zgrywać na płytkę.

PSP 3004 i UMD - mówi samo za siebie.

Hm, ale taki np. rapidshare to już chyba nie łamie prawa w związku z udostępnianiem innym? Bo pobieram sam, czyli jakby tak znaleźć gotowy soundtrack na serwerach rapidshare to w sumie mogę sobie pograć muzykę, skoro posiadam oryginałek, który do tego nie był warty zakupu? :?