Legalny sposób na zdobycie klucza do Avast IE - to jest ok?

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć, czy poniższy sposób rzeczywiście działa i czy jego działanie nie zamieni się w coś negatywnego później.

A więc na jednym z największych for warezowych ktoś podrzucił tego linka:

http://www.my-avast.de/AVAST-Aktion-com-so-gehts

Oczywiście na tym forum warezowym jest też dział Poradniki, gdzie właśnie ludzie mogą zamieszczać swoje porady, czy to legalne czy nielegalne. No i znalazł się tam poradnik (stworzony wczoraj dopiero) pt. “Roczna licencja na Avast Internet Security Za darmo, w 100% legalnie”. Autor poradnika napisał:

Ja i tak nie skorzystam, bo mi wystarcza Avast Free i Comodo Firewall. No, ale mogę znajomym, kolegom czy komuś z rodziny polecić ten sposób. No, ale zanim polecę, to chcę być pewny, że on działa, że jest no pewno legalne i czy potem nie przyczepią się do czegoś, czy to firma Avast czy ci z my-avast.

Czy ta strona my-avast jest na bank całkiem legalna, ona jest od samej firmy Avast, czy to jakaś poboczna strona jakiejś innej firmy/sklepu która sprzedaje programy Avast, czy ten sposób na darmową licencję jest na bank całkiem darmowy i legalny?

Bardzo proszę o wypowiedzenie się i odpowiedzenie na zadane pytania, z góry dziękuję bardzo.

Niema czegoś takiego jak coś płatnego za darmo…

Nie sądzę żeby to było legalne. Darmowa licencja dotyczy tylko programu avast home edition.

Powinno to być na stronach firmy,warez z definicji ma piraty,jeśli jest informacja na stronach Avasta,że jest promocja,to OK,w innym przypadku często jest ukradziony klucz

jest to legalna promocja zorganizowana przez autoryzowanego partnera firmy avast

No nie powiedziałbym, na Facebooku przykładowo masz między innymi Pandę Cloud Pro na pół roku i McAfee Internet Security, wystarczy mieć konto na FB i kliknąć Lubię to. Natomiast nie całkiem za darmo, bo trzeba kupić czasopismo, była na przykład GData Internet Security na rok w Komputer Świat ale i tak można było zdobyć klucz rocznej licencji jak ktoś znał adres strony rejestracji, podobnie jest prawdopodobnie z tym Avastem, przypuszczam, że to promocja w niemieckim Chip lub innym czasopiśmie komputerowym więc jeżeli nie masz egzemplarza tego czasopisma to nie jest to legalne ale z drugiej strony tylko ty wiesz, że go nie masz :lol:

Czasami są różna legalne promocje na płatne programy.

To jest stronka z informacjami na temat takich promocji:

http://programyzadarmo.net.pl/

Na stronie organizowane są różne konkursy w których można legalnie wygrać za darmo płatne oprogramowanie.Np.wczoraj był konkurs na program Acronis True Image Home 2011.

A to jest stronka na której codziennie udostępiany jest jakiś jeden płatny program za darmo i legalnie.Program można pobrać tylko przez 24h.

http://www.giveawayoftheday.com/

Po rejestracji tego Avasta IS 6 na podanej stronie dostajesz maila z plikiem licencji do 18-04-2012, który działa też z polską wersją programu. Jeżeli ktoś ma już zainstalowanego AVASTA Free to wystarczy ten plik licencji uruchomić i po zatwierdzeniu zmiany licencji AVAST zaktualizuje się sam do wersji Internet Security 6.

aeroflyluby jeszcze mało wiesz, poszukaj w google a prawdę ci powie

DP też rozdawało Bitdefendera Internet Security 2011 na 8 urodziny zupełnie za darmo

Ale bardzo proszę bez takich odpowiedzi. Jesteś na dobrychprogramach, a nawet chyba nie wiesz, że redakcja rozdaje tam co miesiąc nagrody z kingstonem i również koszulki i inne gadżety. Albo tak jak napisał mustafik, na 8 urodziny dali wszystkim za darmo licencję na Bitdefender Internet Security 2011. Więc widzisz, jednak jest legalnie za darmo coś płatnego. Nie jesteś w temacie, nie testowałeś w ogóle tej strony z Avastem o którą poprosiłem (my-avast), 1 raz ją pewnie zobaczyłeś a się wypowiadasz niepotrzebnie i jeszcze błędnie.

Owszem, no ale może jakaś firma tam udostępniła na jakiś czas legalnie licencję płatne za darmo. No jak wiesz, coś co płatnego, nieraz legalnie za darmo można mieć.

No właśnie też bardzo jestem tego ciekaw. Ja na avast.com jakoś tego nie widzę, a może ktoś zauważył z was?

Prosiłbym o jakiś link, abym był bardziej uświadomiony tym, że to jest na pewno legalne i, że to jest autoryzowany partner Avasta.

kuba3351, dziękuję za stronki :slight_smile:

Czyli rozumiem, że testowałeś to, wysłali licencję, jest ona legalna, wszystko gra, tak?

Licka jest legalna - jeden z resellerów Avasta zrobił promo po prostu…

jbXbKm.png

Nie znam niemieckiego ale jeżeli nie ma tam wzmianki, że licencja jest legalna tylko z egzemplarzem jakiegoś czasopisma czy coś w tym stylu to moim zdaniem jest to jak najbardziej legal. Ja miałem na jednym z laptopów Avasta Free i dlatego postanowiłem sprawdzić jak to działa, działa tak jak napisałem i skoro już mam licencję to przecież go nie odinstaluję. Powiedziałbym, że sama licencja jest legalna ale może niekoniecznie zdobyta w sposób legalny, zależy właśnie co jest napisanie na tej stronie.

Czyli jest wporzo, ok, dziękuję wam bardzo za odpowiedzi.

Dodane 18.07.2011 (Pn) 23:04

Eru, każda strona może sobie zrobić taki znaczek :P, no ale ok, wierzę, że jest to legalne i działa i nie będzie problemów jakichś potem.

A może by tak zapytać firmę od Avasta czy to jest legal czy nie ?

No, że też o tym nie pomyślałem, jasny gwint #-o. Już napisałem im wiadomość, w tym temacie dam znać co mi odpisali.

Firma ALWIL Software nie odpowiedziała mi jeszcze na maila, nadal oczekuję.

szpon5 , i coś Ci odpowiedzieli?

Niestety nie

Że jak?

Licencja Nie jest legalna?

Że mu nie odpisali.