Legalny system?

Witam.

Jest taka oterta kupna Windows XP i pytanie

Czy jest to prawdą, że jest to legalne i czy można to spolszczyć:

Zawartość pakietu:

Certyfikat autentyczności w postaci naklejki (do naklejenia na komputer)

Oryginalny nośnik pokryty hologramami

Unikalny numer cd-key umożliwiający aktywację

i rejestrację produktu.

BRAK PODRĘCZNIKA (w komplecie CD + COA)

Stan:

Otwarty, na 100% daje sie aktywować i rejestrować. ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Rodzaj licencji:

oem - 1 stanowisko, pełna, komercyjna wersja (nie EDU, NFR lub Upgrade)

Wersja językowa:

Angielska.

Gwarancja:

Każdy zakupiony program na naszych aukcjach bedzie dal sie w 100% aktywować na komputerze nabywcy. W razie problemów z instalacją udzielamy pomocy naszym klijentom.

Kupując u nas masz 100% gwarancję posiadania legalnego i oryginalnego oprogramowania - Będziesz jego legalnym użytkownikiem.

Licencjonowanie:

Zgodnie z licencją Oem sprzedajemy program windows wraz z komputerem z którym został wcześniej zakupiony (nie wiemy czy jest sprawny technicznie). Aukcja przeprowadzona jest zgodnie z zasadami licencji OEM."

To jest zdajsie windows na starej licenji oem kiedyś wersje oem można było kupić jedynie z komputerem… ale jeżeli tak jest to tamta wersja jest już chyba przypisana do tamtego komputera który oni dają nawet jeżeli nie była instalowana choć do końca nie jestem pewien ale raczej bym nie ryzykował w końcu za ok 260-280zl można mieć już oryginalnego pewnego windowsa xp home edition ;] np http://www.allegro.pl/item270584348_sal … _wawa.html

Dzięki. Ja też mam spore wątpliwości. Zawsze lepiej zapytać kogoś “kumatego”.

Ja bym tego nie kupował to jest takie trochę wydaje mi się naciągane a jeśli chodzi o spolszczenie nie ma takiej opcji kiedyś nawet dzwoniłem o to do MS i nie można kupić Windowsa np. angielskiego i sobie go spolszczyć.

ja bym nie kupił otwartego systemu operacyjnego, i to jeszcze OEM, lepiej kup sprawdzony(zapakowany itp) system

Jeżeli ktoś już to aktywował to Ty tego już zrobić nie możesz (oczywiście przyjmując, że jest to w ogóle możliwe) - będzie to piractwo komputerowe, ponieważ jest to wersja OEM, która jest przypisywana m.in. do płyty głównej.

Ktoś po prostu chce ludzi naciąć i to nieźle. Jak coś u kupującego nie będzie działać to powie (zgodnie z prawdą), że u niego działało :slight_smile:

Nie kupować!!

jeżeli j.w. był faktycznie już na jakimś komputerze zainstalowany to już na innym się go legalnie nie zainstaluje, tzn inaczej nie aktywuje.