Legalny Windows 10 BOX OEM bez dowodu zakupu

W jaki sposób z faktu informacji “wystawia fakturę VAT” interpretujesz legalność zawarcia licencji z Microsoftem?

A jak z faktu, że ktoś nie wystawia faktury to na 99% jest nielegalny Windows?

Bo to po stronie nabywcy jest udowodnienie, że zawarł licencję :wink:

Ale temat dotyczy właśnie legalności takiego działania, a nie czy się tak da zrobić i aktywować :wink: Powszechnie wiadomo, że MS olewa kontrole legalności Windowsów. W zasadzie w przypadku klientów indywidualnych nigdy szczególnie o to nie dbał, a teraz wcale :wink:

Tak sobie myślę, że skarbówka też ma na to raczej wywalone, chyba że wezmą cię w jakąś kontrolę krzyżową, bo ktoś podpieprzy sprzedawcę :wink:

To ja mam udowadniać swoją niewinność? Coś zmieniło się w KK ?

Wtedy Allegro też by miało problemy. I myślę, że Allegro ma prawników którzy już dawno by zasugerowali im to, że przez takie aukcje mogą mieć problemy i należy zmienić regulamin serwisu a tego typu aukcje blokować. A one wciąż są legalnie wyświetlane i udostępniane. Gdyby były nielegalne Allegro można nazwać paserskim portalem. Tak nie jest. Więc wszystko jest OK.

A gdzie ja pisałem o postępowaniu karnym? :wink:

I do momentu kiedy nie będzie chciał przerejestrować a wypożyczalnia nie upomni się o swoją własność będzie to legalne. Nielegalne stanie się to w momencie zgłoszenia, że zrobił to bez zgody wypożyczalni.
Adekwatnie jest np z Windows. Kupić legalny nośnik, naklejkę etc można. Korzystać można. Do momentu gdy wydawca nie wnika (właściciel wypożyczalni). Dziś jest aktywacja a jutro nima :slight_smile:

Że co?

Na allegro jest mnóstwo nielegalnych kluczy nie tylko do Windowsów, ale też innych programów czy gier. Aukcje takie są usuwane kiedy zostaną zgłoszone, bo usługodawca nie ma fizycznej możliwości (ani przymusu prawnego) zweryfikowania każdej aukcji indywidualnie przed publikacją ogłoszenia.

btw.

https://niebezpiecznik.pl/post/czy-to-kontrola-legalnosci-od-microsoftu-czy-zwykly-phishing/

2 polubienia

O takiej akcji nie słyszałem :open_mouth:

Od tego są moderatorzy, skrypty, oprogramowanie. Fakt, znajdą się takie które umkną i przejdą przez sito zapór. Ale bądźmy poważni - aukcje z kluczami są tak widoczne i tak rozpowszechnione że nie trudno je zauważyć i można blokować je w 5 minut. Nikt tego nie robi.

Wyobrażasz sobie skryp który będzie pisał maile do każdego sprzedawcy z prośbą o przedstawienie dowodów legalności oprogramowania i to weryfikował? :wink: Bądźmy poważni, ani to wykonalne, ani opłacalne dla Allegro :wink: Po co oni mieliby marnować na to zasoby? W razie czego mają kryte plecy, bo usuwają wszystkie zgłoszone aukcje.
Skrypty nie wykrywają nawet komentarzy, tweetów czy innych tekstów łamiących polskie prawo, a ty wymagasz weryfikację legalności licencji w świetle polskiego prawa przez automat :smiley:

Piszę tylko, że te aukcje są tak widoczne, że nie da się ich nie zauważyć. Wiec jestem przekonany, że administracja Allegro doskonale sobie o nich zdaje sprawę. Zwłaszcza że wielu sprzedających te klucze ma status “super sprzedawca” więc nie sprzedaje tych kluczy od wczoraj.

To ile takich aukcji pojawiło się dziś?

Według mnie paserstwo idzie pełną parą dzięki allegro i itp. z super tanimi kluczami.

Nie wiem. Nie interesuje mnie to.
Jednak jeżeli sprzedawanie takich kluczy jest nielegalne to Allegro jest paserem (ewentualnie warezem jak ktoś woli inne nazewnictwo) i powinno być ścigane przez odpowiednie służby. Na razie nic o tym w gazetach nie piszą.

@Januszku - ty myślisz, że to tylko u nas tak jest? To walka z wiatrakami.

Dajemy ten off-topic do działu rozrywka?