Legalny Windows 8.1 za 35,99 zł? Prawda czy fałsz?

@Garoz, Pomyśl, to kupujący na takiej aukcji, wystawia siebie, jako cel dla amtypiratów…

Amtypiratów?? Kto to Amty??

Tak, literówka (m zamiast n) to bardzo dobry argument do obalenia tego o czym pisałem…

Specjalnie tej literówki nie poprawiasz?? Palce ci się złamią??

UWAGApogrubiony tekst
Zakupiłem klucz do Win10 za 50zł, zadzwoniłem do Microsoftu by go aktywowali, po ppdaniu kilkudziesięciu cyfr aktywowali mi system i mam legalny.

Dziwi mnie, że gość przez telefon nie chciał kodu, który kupiłem… czyli Microsoft zapisuje wpisane kody czy jaki ch%€ ?

Aktywowany to nie to samo, co legalny (czyt. zgodny z licencją).

Dla mnie ważne, że Microsoft uznał za “legalny” :wink:

Dokładnie. Wniosek z tego, że oni tego w żaden sposób nie weryfikują, a zapis w licencji to jedno, a realia drugie. Tak jak masz regulamin usługi, w którym 99% zapiskóœ sa bo musza byc, narzucone przez rózne przepisy.

Obecnie i praktycznie, teoretycznie i perspektywicznie niekoniecznie:) Na dobrą sprawę nie wiesz skad amsz ten klucz (licencja dla uczelni, stary laptop, wykradziony klucz) , nie wiesz też czy któregoś dnia nie połapią się i nie zablokują. Nie wiesz wreszcie czy na Twój klucz za 3 miesiące pan Mao Tse Tung nie zarejestruje 10 komputerów w swojej firmie, a klucz dostanie legalny od kuzyna, który wcześniej sprzedał go głupim białasom jako oryginalny :slight_smile:

Jeżeli okaże się że to pirat i będzie nakaz sądowy na przeszukanie dla wszystkich klientów to skończy się tym, że wpadnie policja zrobi przesłuchanie i ewentualnie zabierze jako dowody rzeczowe płytę instalacyjną i fakturę zakupu.

Odpowiadając ana pytanie z tematu posta: kłopoty!!!

Wątpię żeby zwykłemu zjadaczowi chleba, który kupił tylko jedną licencję ktoś zgodził się na wydanie owego nakazu. Najprawdopodobniej panowie policjanci zapukają do drzwi i zaproszą na komendę by złożyć zeznanie. Pewne jest jednak to, że kupując coś świadomie po silnie zaniżonej cenie jak np. wspomniana licencja może oprzeć się o paserstwo. Dlatego warto upewnić się przed takimi zakupami.

Grzesiekk opisuje sytuację jaka mi się przytrafiła i kilku tys. osób, które kilka lat temu kupiło na All… podrabainy system operacyjny Windowsa 7