Legalny Windows i Office w firmie na komputerze po-leasingowy


(Szkon89) #1

Witam wszystkich serdecznie,


(roobal) #2

Jeśli chodzi o Windows, to nie ma podziału na to, który można używać w firmie, a który w domu. Edycje home, professional, business, ultimate, to są edycje przeznaczone do konkretnych celów i posiadają odpowiednie ograniczenia lub dodatki, np. eedycja home przeznaczona jest dla użytkowników domowych, którzy nie potrzebują wielu funkcji, z których zapewne i tak nie skorzystają, taka edycja jest przez to tańsza, ale nie oznacza to, że nie można jej używać na komputerze firmowym, można jednak taka edycja posiada ograniczenia funkcjonalne, które ma na przykład wersja professional, która jak nazwa wskazuje, przeznaczona dla profesjonalistów i zawiera dodatkowe funkcje, przydatne administratorom systemów.

Ten fragment jest trochę wyrwany z kontekstu, więc nie wiem za bardzo o co chodzi, ale domyślać się można tylko, że jest to jakiś sposób odnowienia licencji, stąd koszt może być niższy.

Jeśli to nie jest OEM tylko BOX, to tak.


(fiesta) #3

Rozwiązanie jakiego problemu ??

 

Wyrywasz z kontekstu  fragment  wypowiedzi i nie wiadomo  o co chodzi.

 

Ja tutaj  żadnego problemu nie   widzę.

 

Masz dowód zakupu oraz COA więc w czym problem ??

 

Offica możesz legalnie zainstalować na zakupionym komputerze po wcześniejszy odinstalowaniu  ze starego sprzętu.

 

HP Home  Premium wcale  nie oznacza że system  jest  tylko  do  zastosowań domowych  i że nie  może być  używany w firmie.