Legalny windows i zmiana komputera

Mam takie pytanie. Mam legalnego windowsa zainstalowanego na kompie, ale chce zmienic sobie komputer na nowy. Czy będę mógł bez problemu zainstalować windowsa na nowym kompie? Czy czasem nie będę miał komunikatu, że ten windows już jest zainstalowany na innym komputerze, bo ten nowy będzie miał całkiem inna konfiguracje.

Witaj!!

No to zależy jaką masz licencje wykupioną jeśli chcesz tego windowsa używać na tym starym kompie i na nowym jednocześnie to to masz niezgodne z licencją. (Chyba że masz wykupioną licencje na wiecej niż jedno stanowisko) Jeśli tamtego windowsa usuniesz to na nowym kompie bez problemu go zainstalujesz na starym też bedzie chodził tylko że na tym drugim kompie nie bedziesz miał legalnego

Tego starego kompa pozbywam sie calkowicie. Głownie chodzi mi o to czy nie bede mial komplikacji przy jego aktywacji na nowym kompie, bo z tego co slyszalem to przy pierwszej aktywacji zapamietywana jest konfiguracja sprzetowa kompa, wiec po prostu beda miec w bazach stara konfiguracje a nie nowa.

Jeśli masz OEM to niestety nie:

Oprogramowanie w wersji OEM jest legalne tylko z komputerem, na którym zostało pierwotnie zainstalowane. Przeniesienie licencji oprogramowania OEM na inny komputer nie jest zgodne z umową licencyjną i nie jest możliwe. Do nowego komputera trzeba nabyć nową licencję na system operacyjny.

Jeśli masz licencję OPEN to tak, jak najbardziej.

karolo83 jaką masz wersje windows. Jak OEM to niestety lipa. Nie będzie możliwości.

Napisz jaka wersja.

nie pomyliło Ci się czasem z BOX ??

Witam mam windowsa na licencji oem, w zeszłym roku zmieniałem płytę główną (była już po gwarancji) w czasie telefonicznej aktywacji systemu miły Pan bez problemu podał mi nowy klucz po informacji o wymianie płyty.W związku z czym mam pytanie czy mój system jest legalny czy pirat w świetle licencji? Klucz mam w końcu od Microsoftu posiadam naklejkę i etc. a zmieniłem przecież płytę (po okesie gwarancyjnym) do której system jest podobno przypisany.

Witam,

Ja miałem podobny przypadek (wyrzucałem stary komp i kupowałem nowy) a mam oryginalnego WinXP Home. Na moje pytanie zadane Microsoft Poland uzyskałem odpowiedź, że mogę bez problemu zainstalować na nowym sprzęcie pod warunkiem, że stary nie będzie działał.

Pozdrawiam,

Robert

witam

będziesz miał tylko jeden problem i musisz uważać co mówisz .

Jeśli tamtego wyrzucisz((format i itd) i OEM zainstalujesz na nowym sprzęcie to przez internet już go nie zarejestrujesz bo Ci powiem że ta wersja nie może być zainstalwana na tym sprzęcie ponieważ jest inny od poprzedniego:) ale gdy zadzwonisz i będziesz chciał aktywować na pytanie “czy ma pan caly czas ten sam komputer” lub" czy wymieniał Pan sprzęt" musisz odpowiedzieć NIE. bo inaczej mogą się wypchnąć na Ciebie.

Uważaj co mówisz przez telefon bo oni są cwani:)

Kolor czerwony jest zarezerwowany dla Administracji

boczi

Myślę że kwestia interpretacji licencji oem, zależy od tego na kogo się trafi po drugiej stronie słuchawki.Mogą dać Ci nowy klucz albo się wypiąć w tej kwesti.Pozostaje tylko pytanie o legalność systemu np. po zmianie płyty (po gwarancji).Jeżeli dostałeś klucz i bez problemu aktywujesz winde, przchodzisz testy legalności to chyba wszystko jest ok. Sprawdziłem też papiery od mojego kompa, rodzaj i nazwa płyty jest tylko w gwarancji(przy ew. kontroli nikogo to nie interesuje) po powtórnej aktywacji telefonicznej bez problemu zrobiłem to przez neta.Pewnie trzeba będzię zadzwonić do Microsoftu i się podpytać jak oni to widzą.

Masz system w pełni legalny.

rara - dzieki za odpowiedz na moje wątpliwości. Wynika z tego że jak dostanę nowy klucz do wersji oem, to na serwerach Microsoftu muszą się zmienić dane dotyczące mojego windowsa czyli mogę drzwi otwierać spokojnie. :slight_smile:

A co jeśli chciałbym wymienić karte graficzną i dodać kość pamięci ? Czy coś wtedy z Windowsem może być nie tak, czy to tyczy się tylko płyty głównej ?

Na stronie pomocy technicznej Microsoft Polska jest wszystko dokładnie opisane co i jak. Zrobić sobie kawkę, usiąść i poczytać :slight_smile:

Zamiast kawy była herbatka :P. Doszukałem się tego…

Niestety nadal nie wiem czy zmiana grafiki i dodanie kości pamięci będą miały wpływ na działanie Windowsa… Ktoś może zna rozwiązanie na moje pytanie ? W ostateczności zostaje zwrócenie się z tym pytaniem do MS Poland.

Z tego wynika, że jak nic wcześniej nie dokładałeś to nie trzeba ponownie aktywować. Dalej jest napisane, cytat:

Parę miesięcy temu dokładałem RAM i spoko. Ale nie widzę kłopotu, bo przecież zawsze jeden telefon i sprawa załatwiona :ok: