Legalny Windows XP na 3 komputerach


(Czyzu7) #1

Witam,

Potrzebuję zainstalować Windows XP na 3 komputerach.

Komputery są w firmie, więc wszystko music być oczywiście legalne w 100%. Obecnie jest tam zainstalowany Windows...95.

Jaką wersję, gdzie i jak kupić Windowsy? W jaki sposób wyjdzie najtaniej?


(MarS) #2

Przy tej ilości możesz kupić 3 sztuki systemu po normalnej cenie. Wszelkie rabaty dotyczą większej ilości licencji (od 5 sztuk wzwyż)

Szczegóły http://www.microsoft.com/poland/licencj ... cyjna.aspx


(Czyzu7) #3

Czy mogę spokojnie kupić wersję OEM? I Ile powinna ona kosztować, bo na allegro są duże rozbieznosci w cenach?


(MaRa) #4

Ok. 350zł. Poniżej to już podejrzana sprawa, często na Allegro trafiają Windowsy dedykowane pod konkretną markę komputerów albo "z odzysku" (płyta i książeczka podrabiane, certyfikat ściągnięty z zezłomowanego komputera).

Nie wiadomo, czy XP pójdzie na komputerach z czasów Windowsa 95, absolutne minimum to 256MB RAMu, zalecane od 512MB wzwyż, procesor od 900..1000MHz, dysk 10...20GB.


(Breitner) #5

Z Allegro daj sobie spokój jak chcesz mieć spokój, chyba, że zapłacisz, teraz to jest ok. 500zł i faktura. http://www.skapiec.pl/site/cat/3006/comp/7328


(SilberPunkt) #6

Po co mu Professional? Na 3 komputery w zupełności wystarczy Home Edition.

:roll:


(Breitner) #7

(Fanboj O) #8

W firmie można jak najbardziej używać wersji Home Edition. Nie jest to sprzeczne z licencją.

Wersja Professional rekomendowana jest tylko, jeśli w firmie praktykuje się logowanie do domeny windows .


(pysiu) #9

Ale trzeba pamiętać że wersja pro ma bardziej rozbudowane funkcje sieciowe ( np. udostępnianie ) dodatkowo konsola MMC w której mamy więcej opcji do ustawiania kont dla użytkowników tak w skrócie :wink:


(roobal) #10

Jeśli samodzielnie Ty lub firma nie składaliście tych 3 komputerów tylko były to gotowe zestawy komputerowe lub laptopy to nie masz prawa nawet zainstalować systemu na licencji OEM na tych komputerach i musisz wtedy kupić Windowsy na licencji BOX.

Pozdrawiam!


(pysiu) #11

Ma prawo do zakupu OEM traci tylko pomoc producenta i jest traktowany jako firma która to złożyła i serwisuje a to co kolega napisał wprowadza w błąd użytkownika :wink:


(roobal) #12

Ale jeśli nie złożył samodzielnie komputera tylko był złożony np. przez firmę Acer, który również produkuje komputery stacjonarne (jeden komputer stacjonarny Acera stoi u mnie w pracy) lub to są laptopy to moim zdaniem nie ma prawa instalować systemu na licencji OEM, bo to nie on jest producentem komputera ani System Builderem.

Pozdrawiam!


(pysiu) #13

kolega dalej nie rozumie tego to nie chodzi kto złożył bo kupujesz hp czy innej firmy komputer bez systemu albo poprostu posiadasz takowy i dla tego powstał oem xp w pudełku szary dla ludzi którzy sami bedą się opiekować swoim systemem :slight_smile:


(MarS) #14

Dokładnie tak. pysiu , ma całkowitą rację. Microsoft wielokrotnie informował, że każdy kto samodzielnie kupuje podzespoły i montuje komputer jest sam sobie system builderem i ma prawo do nabycia wersji OEM. Mało tego - można również kupić samą kopię systemu bez kupowania podzespołów. Potwierdziła to Infolinia Microsoftu już jakiś czas temu przy okazji "nowych" licencji dla Windows 7


(Radek68) #15

Przykładowe ceny:

XP He: 279 zł

http://www.gral.pl/preview/Microsoft/Mi ... EM_10.html

XP Pro: 469 zł

http://www.gral.pl/preview/Microsoft/Mi ... ro_55.html