Legalny windows

A ja kupilem orginalne oprogramowanie Windows Home Edicion . Czy do legalnosci nalezy zamiast faktury paragon ? Dostalem takze plytke , ksiazeczke i naklejke - jako certyfikat autentycznosci ktora mam nakleic na komputer. Ale co w przypadku gdy bede zmienial obudowe ? Oderwac naklejke a jak sie podrze ? Co zrobic ? No i czy zamiast faktory wystarczy paragon ? Prosze o odpowiedz

Jako dowód zakupu tak.

Zawsze możesz poprosić o duplikat. Lub poprostu spróbować odkleić. Naklej ja tak bys nie miał problemów z odklejeniem.

Co w przypadku sprawdzenia legalności Windowsa? Czy potrzebuje naklejke i pudełko? Co jak np. naklejka sie zniszczyła lub zapomniałem odkleić przy zmianie obudowy? Według mnie dowodem legalnosci windowsa jest wcześniej aktywowany klucz?

To masz problem. Brak certyfikatu.

naklejka (certyfikat autentyczności) jest niezbędna w przypadku kontroli i oryginalny nośnik, nie jestem pewien czy faktura też.

w tym przypadku możesz udać się do sklepu w którym kupiłeś system i za ich pośrednictwem poprosić o przydzielenie nowego certyfikatu z kluczem. warunkiem jest przedstawienie powodu otrzymania nowego klucza np. zmiana obudowy.

a po co naklejać schowaj tak aby był bezpieczny i możesz n obudów wymieniać, nakleja się tylko w firmach. Dowodem legalności jest oryginalna płyta i ten certyfikat, paragon czy faktura jest tylko dowodem, że nie kupiłeś od kogoś np. kradziony lub abyś Ty nie był posądzony o kradzież / często Microsoft żąda przefaksowania faktury lub paragonu przy problemie z aktywacją bo choć teoretycznie kupuje się w zapakowanym pudełku, ale “Polak wszystko potrafi”/. Kiedyś w firmie musieliśmy przefaksować fakturę bo okazało się, że system o tym kluczu był już aktywowany!? :o

Słyszałem, że do prawidłowego rozstrzygnięcia legalności są potrzebne 3 rzeczy - Naklejka naklejona na naszym komputerze, dowód zakupu czyli paragon lub faktura, orginalna płyta CD. :wink: Można też pokazać pudełko jakby ktoś chciał… :stuck_out_tongue:

napisałem wyżej; legalność Windowsa 2 rzeczy - oryginalna płyta+certyfikat, legalność zakupu legalnego Windowsa 3 rzeczy - oryginalna płyta+certyfikat+dowód zakupu, zależy kto co szuka, jak policja to musi być 3 rzeczy / czy np. nie ukradłeś lub nie kupiłeś kradzionego / jak Microsoft ich dowód zakupu nie interesuje tylko legalność czyli płyta+certyfikat. Ale najlepiej mieć wszystko bo nigdy nie wiadomo po co i kto przyjdzie,

marek624 Ale np. w MSDNAA nie ma ani płyt ani naklejek a certyfikaty są tylko u Kwestora… Co wtedy??

Według infolinii Microsoft - do stwierdzenia legalnośći Windowsa potrzebne są dwie rzeczy z 3:

  • Faktura lub paragon

  • orginalna płyta

  • naklejka licencyjna.

Jeśli będą zachowane 2 z 3 przedmiotów Microsoft uznaje Windowsa za legala.

KahlanAmnell tu jest wyjaśnienie dot. MDSNAA http://www.codeguru.pl/faq.aspx

No ale jak wiadomo z biegiem czasu paragony wyblakają (wyblakują ?) i co wtedy ?

Chyba najlepiej poprosić w sklepie o fakturę, wtedy paragon może sobie spokojnie wyblaknąć.

No a jeśli już zakupiłem Windowsa i mam paragon to mogę iść do sklepu i poprosić o fakture ?

W ciągu 30 dni od zakupu sprzedawca, ma obowiązek wystawić Ci FV na podstawie paragonu.

Jeśli kupowałeś wcześniej, poprostu skseruj sobie paragon.