Legelne pobieranie gier

Witam!

Mam takie pytanie - czy jeśli mam oryginał gry, jednak nośnik - płyta DVD, uległa zepsuciu mam prawo pobrać grę u używać jej jako legalną?

I jeszcze jedno pytanie - czy mam prawo również udostępnić taką grę, dla tych którym zdarzy się taki przypadek jak mi? Czy mogę przegrać płytę i rozdać rodzinie, która także gra w tą grę i mają oryginały tylko z popsutymi płytami…

Dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkim płyty uległy zniszczeniu?

Masz prawo posiadać jedną kopię zapasową gry. Więc idź do kogoś z rodziny i niech Ci ja przegra jednak przy instalacji korzystaj z własnego klucza do gry.

A co jeśli ktoś mi ukradł właśnie ten klucz?

Czy mogę skorzystać wtedy z cracka?

Tak. Załóżmy, że wszystkim nam spaliły się płyty. Mogę ściągnąć płytę z internetu i rozdawać po znajomych?

kubus94 , co do tego pożyczania to nie byłbym taki pewien. Ale jeśli masz dowód zakupu danej gry i coś się stało z nośnikiem, to masz prawo zrobienia kopii zapasowej danego nośnika, do własnego użytku.

Płyty się spaliły,klucz Ci ukradli.Co za los.A w jaki sposób Ci ukradli ten klucz?Coś kręcisz.A masz chociaż dowód zakupu gry?Zgłoś fakt do wydawcy gry może dostaniesz nową kopię gry.Niektórzy wydawcy pamiętam,że oferowali dożywotnią gwarancję na “krążek”.

Przeczytaj umowę licencyjną instalując. Każde ingerowanie w kod programu/gry jest naruszeniem prawa i przestępstwem.

W tym przypadku to policja nie zapyta się ciebie o motyw. Dla niej jest to zwykle piractwo.

Hmm, nie zgodziłbym się w 100% z Twoją wypowiedzią. Jeśli ma dowód zakup tej gry, to przysługuje mu prawo wykonania 1 kopi zapasowej i TYLKO NA WŁASNY UŻYTEK.

Czy ty w ogóle przeczytałeś całą moją odpowiedź?? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, zę nie może zrobić 1 kopii dla siebie - sam tak robię by nie rysować oryginalnych płyt.

No i panie kolego - nie dowód zakupu bo taki to może mieć zawsze. Musi mieć oryginalną płytę i kopię by nikt się przyczepił. Sama kopia i dowód zakupu to za mało.

A co Ty byś jeszcze chciał? :expressionless:

Pudełko może zgubić w raz z płytką…

Dowód zakupu jest podstawowym dowodem na to, że zakupił on daną grę.

PS. Tak, przeczytałem całą twoją wypowiedź i chodziło mi o ten fragment Twojej wypowiedzi:

lol! Zauważ, że paragon możesz sobie wystawić mają swój sklepik na co ci się spodoba. Mając oryginalną płytę jest to o wiele bardziej wiarygodne. Mówię, że policja ma w dupie tłumaczenie się.

To jest odpowiedź na to zdanie: “Mogę ściągnąć płytę z internetu i rozdawać po znajomych?”

OK dzięki. Dodam na koniec, że żaden z wypadków mi się nigdy nie zdarzył. Pytałem po prostu z czystej ciekawości, jak to jest w przypadku kopiowania gier.

Na koniec dodam pytanie - czy mogę skopiować grę, która wymaga tego aby płyta była w napędzie podczas działania gry i używać tylko kopii płyty. Oryginał trzymać w pudełku i trzymać na wypadek, uszkodzenia skopiowanego nośnika?

Możesz, ale płyty sa przeważnie zabezpieczone i gra przy skopiowaniu z zabezpieczeniem w większości przypadków będzie wołać o oryginalny nośnik.

Od tego jest emulacja zabezpieczeń.

kubus94 - najlepiej jest jednak najpierw sprawdzić czy obraz w stosunku 1:1 działałby. Jak tak to można wtedy nagrać.