Legelne pobieranie gier


(Jacob) #1

Witam!

Mam takie pytanie - czy jeśli mam oryginał gry, jednak nośnik - płyta DVD, uległa zepsuciu mam prawo pobrać grę u używać jej jako legalną?

I jeszcze jedno pytanie - czy mam prawo również udostępnić taką grę, dla tych którym zdarzy się taki przypadek jak mi? Czy mogę przegrać płytę i rozdać rodzinie, która także gra w tą grę i mają oryginały tylko z popsutymi płytami...


(Jaroslaw Nijakowski) #2

Dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkim płyty uległy zniszczeniu?

Masz prawo posiadać jedną kopię zapasową gry. Więc idź do kogoś z rodziny i niech Ci ja przegra jednak przy instalacji korzystaj z własnego klucza do gry.


(Jacob) #3

A co jeśli ktoś mi ukradł właśnie ten klucz?

Czy mogę skorzystać wtedy z cracka?

Tak. Załóżmy, że wszystkim nam spaliły się płyty. Mogę ściągnąć płytę z internetu i rozdawać po znajomych?


(Łukasz14) #4

kubus94 , co do tego pożyczania to nie byłbym taki pewien. Ale jeśli masz dowód zakupu danej gry i coś się stało z nośnikiem, to masz prawo zrobienia kopii zapasowej danego nośnika, do własnego użytku.


(hevet) #5

Płyty się spaliły,klucz Ci ukradli.Co za los.A w jaki sposób Ci ukradli ten klucz?Coś kręcisz.A masz chociaż dowód zakupu gry?Zgłoś fakt do wydawcy gry może dostaniesz nową kopię gry.Niektórzy wydawcy pamiętam,że oferowali dożywotnią gwarancję na "krążek".


(Kisielek) #6

Przeczytaj umowę licencyjną instalując. Każde ingerowanie w kod programu/gry jest naruszeniem prawa i przestępstwem.

W tym przypadku to policja nie zapyta się ciebie o motyw. Dla niej jest to zwykle piractwo.


(Łukasz14) #7

Hmm, nie zgodziłbym się w 100% z Twoją wypowiedzią. Jeśli ma dowód zakup tej gry, to przysługuje mu prawo wykonania 1 kopi zapasowej i TYLKO NA WŁASNY UŻYTEK.


(Kisielek) #8

Czy ty w ogóle przeczytałeś całą moją odpowiedź?? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, zę nie może zrobić 1 kopii dla siebie - sam tak robię by nie rysować oryginalnych płyt.

No i panie kolego - nie dowód zakupu bo taki to może mieć zawsze. Musi mieć oryginalną płytę i kopię by nikt się przyczepił. Sama kopia i dowód zakupu to za mało.


(Łukasz14) #9

A co Ty byś jeszcze chciał? :expressionless:

Pudełko może zgubić w raz z płytką...

Dowód zakupu jest podstawowym dowodem na to, że zakupił on daną grę.

PS. Tak, przeczytałem całą twoją wypowiedź i chodziło mi o ten fragment Twojej wypowiedzi:


(Kisielek) #10

lol! Zauważ, że paragon możesz sobie wystawić mają swój sklepik na co ci się spodoba. Mając oryginalną płytę jest to o wiele bardziej wiarygodne. Mówię, że policja ma w dupie tłumaczenie się.

To jest odpowiedź na to zdanie: "Mogę ściągnąć płytę z internetu i rozdawać po znajomych?"


(Jacob) #11

OK dzięki. Dodam na koniec, że żaden z wypadków mi się nigdy nie zdarzył. Pytałem po prostu z czystej ciekawości, jak to jest w przypadku kopiowania gier.

Na koniec dodam pytanie - czy mogę skopiować grę, która wymaga tego aby płyta była w napędzie podczas działania gry i używać tylko kopii płyty. Oryginał trzymać w pudełku i trzymać na wypadek, uszkodzenia skopiowanego nośnika?


(fiesta) #12

Możesz, ale płyty sa przeważnie zabezpieczone i gra przy skopiowaniu z zabezpieczeniem w większości przypadków będzie wołać o oryginalny nośnik.


(Kisielek) #13

Od tego jest emulacja zabezpieczeń.

kubus94 - najlepiej jest jednak najpierw sprawdzić czy obraz w stosunku 1:1 działałby. Jak tak to można wtedy nagrać.