Leglany czy nielagalny system?

wyskoczyło mi ze mam nielegalne oprogramowanie ale ja mam legalnie mam CD książeczkę i naklejkę był z nowym kompem ! XP HE komp był w naprawie u niepewnego informatyka on mógł coś zrobić?

co mam zrobić?

Na czym polegała naprawa? Pytam w celu uzykania informacji, czy był format - tzn. wyczyszczenie dysku i wgranie nowego systemu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … ition+2.20 <- tym programem możesz sprawdzić, jaki masz numer seryjny komputera. Porównaj go z tego z naklejki.

są takie same ; /

Dodane 21.02.2009 (So) 20:04

naprawa komp sie sam wyłączał a mam 1 komp to tu napisać nie mogłem ; /

W takiej sytuacji nie ma co zrobić… jedynie możesz udać się to tego informatyka i po prostu się go spytać, czy coś kombinował.

Albo - zadzwonić do Microsoftu i poprosić o radę.

Mi w moim serwisie powiedziano, że Windows Xp HE OEM można aktywować na tym samym kluczu co na naklejce trzykrotnie. Może po prostu przekroczyłeś magiczną liczbę trzech aktywacji? :slight_smile:

Widocznie serial jest uzywany na innym komputerze.

greh , wtedy by wyskoczyło że nie może aktywować a nie że jest piracki.

zadzwonię do mikrosoftu

temat można zamknąć :slight_smile:

Dziękuje za odp :))

aktywowałem już swój ze 7 razy, więc co piszesz to nie prawda

Grzesiek1 , a skąd wiesz, że informatyk nie doszedł do wniosku, że już był trzykrotnie aktywowany i otrzymał taki komunikat po czym użył pewnej aplikacji, którą jeśli użyję jej nazwy dostane co najmniej ostrzeżenie (służy do “zabicia” mechanizmu aktywacji) :slight_smile:

Dodane 21.02.2009 (So) 20:32

To nie ja wymyśliłem tak mi w serwisie powiedzieli, że aktywacja na jednym kluczu 3 krotna potem telefon do Microsoftu o wygenerowanie kolejnego klucza.

Ja odpowiedziałem bardzo krótko na to że

, jak by przekroczył limit aktywacji nie ma prawa wyskoczyć że system jest piracki, co najwyżej nie aktywowany.

A to że informatyk mógl tam cuda zrobić to już inna sprawa, mógł równie dobrze zrobić formata (choć nie te same nr seryjne), bądź uszkodzić system w inny sposób.Ja tylko powiedziałem że taki scenariusz jest nie możliwy i tyle.

A sprawdzałeś czy klucz w zainstalowanym systemie zgadza się z tym co jest na nalepce z certyfikatem ?

Tu masz program do tego http://supportmicrosoft.blogspot.com/20 … cza-w.html

pysiu , przeczytałeś cały wątek?

nie_pozorny_- , podjąłeś próbę nawiązania kontaktu z M$?

ja swojego OEMA aktywowałem z 10 razy więc nie wyjeżdzaj z 3 razami

W tych 3 aktywacjach chodzi o aktywacje na różnych płytach głównych, kilka razy (nie wiem czy dokładnie 3, chyba więcej) możesz zainstalować na różnych komputerach i aktywacja zakończy się sukcesem, potem trzeba dzwonić do MS.

Czytałeś warunki licencji wersji OEM ??

Chyba nie za bardzo skoro wypisujesz takie rzeczy !!

ok już ok zainstalowałem swój legalny XP

proszę o zamknięcie tematu

witam,

To może podepnę się do tematu. Otóż padła mi płyta główna a mam oryginalnego windowsa XP HE OEM. Co zrobić żeby na nim dalej pracować

fiesta, chodzi o sytuację wymiany płyty głównej w tym samym komputerze (na którym jest naklejona naklejka) w przypadku np. spalenia się starej.

ZicMu, wymień płytę, wgraj Windowsa, spróbuj zaktywować, jak nie pójdzie zrób opcję przez telefon i powinno być wszystko git.

Adalbert , nie chodzi o wymianę płyty głównej, bo wyraźnie napisałeś:

instalowanie na różnych komputerach jest sprzeczne z licencją OEM