Lekka i skuteczna zapora ogniowa

Witam!

Poszukuję lekkiej i skutecznej zapory ogniowej, która nie będzie miała żadnych dodatków typu HIPS, ochrona tożsamości itp. Sama zapora. Poleci ktoś coś? :slight_smile:

W takim razie systemowa ci nie wystarczy? A jeśli nie to dlaczego?

Bo chciałbym, aby przy próbie połączenia wyskakiwały pop-upy z opcją zezwól lub nie :slight_smile: Chyba, że da się zrobić coś takiego z systemową.

taka prosta bez Hipsów to Evorim Free Firewall

http://www.evorim.com/en/free-firewall

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/firewall/Free_Firewall.html

Mniejszej i prostszej nie może być: Firewall Controll:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Firewall-Control,Program,Windows,36043.html

@Magnum 44
A po co Ci komunikaty zapory?..koniecznie chcesz? Nie wystarczy, że zapora sama zablokuje i dopuści tylko te zezwolone przez Ciebie? Spróbuj TinyWall…właśnie tak działa.

Poza tym istotna sprawa - jaki system chcesz chronić?

sam musisz dokonać wyboru: https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_firewalls#Firewall_software

@Helix
To nie jest do końca dobre zestawienie - Jetico uwolniło swoją komercyjną zaporę do wersji darmowej, Online Armor faktycznie jest porzucony i nawet się go nie zainstaluje, ale za to tak samo określony Outpost czy PC Tools FW instalują się i działają poprawnie…Glasswire w wersji darmowej właściwie nie jest zaporą tylko monitorem ruchu.

Jak dla mnie najlepsze, choć nie do końca intuicyjne, rozwiązanie to COMODO Firewall. Zależnie od potrzeb celuj w starsze wersje - te pozbawione wodotrysków i o mniejszych wymaganiach (jeśli masz narzucone jakieś ograniczenia zasobów)

Dziękuje wszystkim za sugestie. Padło na COMODO z powyłączanym wszystkim poza Firewallem no i poustawianiem go jak trzeba. Jest lekko i jestem zadowolony :slight_smile: