Lekka maszyna widgetowa pod XP

Witam, Zainstalowałem XP i brak mi pogody na pulpicie, jaką mam na sevenie dzięki sidebarze. Chciałbym mieć pogodę, jakiś zegarek i to wszystko, tylko nie na pasku bocznym! Na pulpicie… wiem, że jest yahoo widgets, nawet kiedyś miałem, ale bardzo ciągnie ram, 1 gadżet to ok. 70MB. Dlatego mam pytanie, znacie coś lekkiego, co by miało zegar i pogodę dla miast PL wyświetlane na pulpicie?Desktop Sidebar i Vista sidebar odpadają.

Np. Google Desktop - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1961&Google+Desktop+5.8.809.23506+PL

I tu podobne:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=58&Rozszerzenia+i+powloki+pulpitu

widżety yahoo może ci przypasują

yahoo widgets lekki i dość dużo ciekawych widgetów na niego jest

używa na pewno mniej zasobów niżeli Google Desktop, kiedyś może ciągnął dużo ram’u ale teraz się poprawiło

A o Thoosje Vista Sidebar myślałeś ?

Podobno to dobry program…

Ludzie… zaczną krytykować! :twisted:

Krizomanie :smiley: jak byk pisze:

Desktop Sidebar i Vista sidebar odpadają.

ty sobie żartujesz? sorry, jak ~100 MB Ram na jeden gadżet to lekkośc, no to masz chyba 12GB RAMu

no, z tym się mogę zgodzić w 100%, ale 5 Gadżetów to jest około 300MB RAM.

google destkop? No ok. pasuje, ale on służy głównie do indexowania plików co mi zamula dysk dlatego z niego muszę zrezygnować, chyba że da się wyłączyć indexowanie.

Ale to inny program… Mogłeś napisać “i programów tego typu”…

Trudno, chciałem pomóc

k, to 'thossje" to co innego, moje niedopoisanie, ale thx za chęci oczywiście :slight_smile:

yahoo widgets nie zajmuje 300MB RAM

02cd072831.jpg

no niewiem sam :smiley: kiedyś jak to miałem, z 1 rk temu był to zamulacz superowy :slight_smile: Np. gadżet kalendarza takiego jak jest na docku macka pobierał 70MB RAM. ok, przetestuje te widgety i dam odp. jak jest :slight_smile:

no właśnie pisałem że kiedyś dużo zajmował, teraz mniej

zoptymalizowali go

więc wielkie dzięki za pomoc, zdecydowałem się na Yahoo widgets :slight_smile:

PS. ma spolszczenie d o tego programu?

Dodane 10.06.2009 (Śr) 17:02

jest tak:

wszystkie proces yahoowidgets to łącznie: 50MB.

A mam tyle gadżetów co na screenie:

gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=1423

matko jak mozna porownywac wersje z przed roku z aktualna

poza tym sama vista zobacz ile zjada i powiedz co lepsze yahoo czy vista :slight_smile:

Nie ma.

Vista

ok, już dawno wybrałem yahoo