Lekki antywirus dla SSD


(HardCore IV) #1

Witam

 

Poszukuję antywirusa dla słabszego komputera, lecz z dyskiem SSD. Tak więc pewnie dobrym rozwiązaniem będzie coś co ma bazę w chmurze, oraz będzie skanował tylko pliki te, które są aktualnie w locie, a nie cały dysk dla zabawy. Rzecz jasna dla systemu Windows 7.

 

Czy jest coś takiego?

 

Pozdrawiam 


(bart86) #2

każdy antywirus skanuje używane pliki w tle a skanowanie całego dysku można wyłączyć, nie musi on być w chmurze czyli po tych kryteriach mogę ci polecić każdego antywira


(HardCore IV) #3

No rozumiem, lecz które antywirusy nawet z płatnych mają bazę oprogramowania w chmurze, oprócz Pandy Cloud? Nie chcę robić niepotrzebnego transferu dla dysku   :slight_smile:

 

EDIT: Obecnie mam Pandę Cloud, lecz jak wyłączyć skanowanie całego dysku ale nie plików obecnie używanych? Bądź jaki inny antywirus tak może?


(bart86) #4

Nie rozumiem Cię za bardzo. Baza oprogramowania w chmurze? Co to? Antywirusy w chmurze z tego co wiem mają na dysku normalna bazę sygnatur ale dodatkowo łączą się z chmurą. Wiele antywirusów również korzysta z takiego rozwiązania nie mając w nazwie cloud. To tylko nazwa nie sugeruj się tym.


(HardCore IV) #5

No dobrze, to jaki program jest wyjątkowo lekki, lecz nie musi być "super" skuteczny? :slight_smile: Panda się nie spisuje, gdyż albo skanuje cały dysk kiedy chce, albo w ogóle - wtedy tylko na zawołanie.


(bart86) #6

Lekki a nieskuteczny czyli zbędny. Ja polecam z darmowych AVG a z płatnych BitDefender.


(HardCore IV) #7

Przykładowo, Avira z Avastem mi zamulają system, Panda ciągle pracuje bez możliwości wyłączenia jak chcę, lekki jest ESET, lecz płatny. AVG... Jaka jest możliwość konfiguracji? A inne programy jak nasz rodzimy MKS?


(system) #8

Nie ma już Pandy Cloud! Jest nowa Panda Free Antivirus: http://panda-free-antivirus.softonic.pl/ Być może jej cechy też uległy zmianie? Ma bardzo dobre opinie. Ja używam na wszystkich laptopach w szczególności. Nie zauważyłem, aby "ciągle" pracowała.


(Snajpiq) #9

Spróbuj 360 TS lub Baidu.


(bart86) #10

Zmienia się nazwa produktu to nie na nic do samego produktu, zmiany i możliwości programu znajdziesz na stronie domowej.


(Pawe12403) #11

Jeżeli te Ci nie pasują, to moze f-secure? :C