Lekki antywirus na Windows 8 RTM

Witam.

Mam to 90 dniowe Enterprise. Mój netbook posiada 2x 1GHZ procesor i 2GB ramu. Zainstalowałem Kaspersky dla Windows 8 Technical preview i zamula. Przy pisaniu są lagi, przy oglądaniu filmów, i praca systemu jest tragiczna. Poszukuję jakiegoś lekkiego AV na mój sprzęt.

Po co Ci to? Windows 8 nie potrzebuje żadnego zewnętrznego antywirusa. Ma własny, lekki! Skonfiguruj Windows Defender i baw się spokojnie.

Wbudowany Defender oferuje całkiem dobry poziom zabezpieczeń, dziś czytałem że nie przepuszcza nawet podmiany plików hosts. Do tego sam system to nowość dla twórców wirusów, ma IE w wersji 10 a w wersji 64-bit cały rządek dodatkowych usprawnień. Jak dla mnie nie musisz instalować żadnego AV, a jak już to coś lekkiego typu Panda Cloud lub Avira Free (używam na 6-letnim laptopie i nie czuć zamulania żadnego).

Miscrosoft Security Essentials został zintegrowany z Windows Defender w Win8, tak więc nie musisz instalować żadnego antywirusa.

Dzięki, antywirus poleciał. Chroni mnie Defender :smiley:

nie zapomnij sobie ustawić użytkowników odpowiednio (tj. uzer zwykły i administrator) oraz zainstalować sobie EMETa (chociaż nie wiem czy działa już pod win8- w chwili obecnej nie mam tego). Jeśli nie działa- to chociażby włącz sobie DEPa

Nie musisz ustawiać sobie tych całych userów. Po prostu patrz na co zezwalasz programom, gdy wyskoczy okienko UAC a nie klikaj na pałe “Tak”.

okej, chyba ogarniam. Nie potrzeba AV na Windows 8. Defender broni dobrze system.

Ja na swoim win8 mam eseta, w końcu jak mam kupioną licencję to czemu nie zainstalować? Jest lekki.

Ja używam Avasta :wink:

Czy ktoś się orientuję czy Norton Internet Security 2013 pl będzie chodził na Widnows 8 :?:

Po co?! Chcesz zwolnić pracę systemu? Chodził pewnie będzie, tylko jak?

a czy można tak skonfigurować defendera aby dodać mu jakieś wyjątki? mam kilka plików które są mi potrzebne a czasem przez niektóre prog. ant. są wykrywane jako wirusy :frowning: i drugie pytanie czy rozsądne będzie wyłączyć defendera i ochronę systemu win8 a bronić komputer antywirusem?

  • Tak, można skonfigurować Defendera na pomijanie określonych plików. Ma proste i jasne Menu.

  • Rozsądne tak! Ale niezbyt potrzebne. Po prostu zewnętrzne programy dziś, kiedy nie do końca znany system dopiero wchodzi na rynek, mogą go zbytnio obciążać. Z czasem firmy antywirusowe nabiorą doświadczenia i może być to dobre posunięcie. Tymczasowo bym tego nie robił.

Jak to po co :?: Trzeba mieć jakiś pakiet zabezpieczający na Windowsie.

@Adrianoss

Powtórzę raz jeszcze to o czym pisało już kilka osób wyżej. Instalując Windows 8 dostajesz program antywirusowy w pakiecie czyli Windows Defender. Dla większości osób w zupełności wystarczy.

Windows Defender jest lekki jak nie pracuje .Tak naprawdę strasznie katuje dysk .Pierwsze co ludzie robią po instalacji to wyłączają usługę Windows Defender.Obecnie lekką przeglądarkę którą polecę to Avast 7 Free który ma pełne wsparcie dla Win8 .Naprawdę lekki antywirus.

Polecam Panda Cloud PRo + Webroot secure anywhere …zestawik bardzo lekki i skuteczny.

Tylko, że owy Windows Defender nie zabezpieczy mnie przed bankowością elektroniczną, dlatego trzeba mieć zainstalowany jakiś pakiet zabezpieczający.

@Adrianos

wiesz zablokować bankowość internetową można przez blokadę IP do nich i to wystarczy już nigdy nie będzie nikt mógł korzystać z bankowości internetowej na towim komputerze

a po drugie nie umiesz czytać

jeżeli ktoś chce mieć pełną ochronę to kupuje pakiet kompatybilny z systemem

idąc twoim tokiem myślenia to po co instalować pakiety czy inne rzeczy

jak można usunąć pakiet i wtedy nie będzie miał go albo wyłączyć ostatecznie pakiet albo pakiet nie wyłapie jakiegoś szkodliwego oprogramowania

ostatecznie mogą się włamać ci na komputer

jeżeli kogoś nie stać albo nie chce kupować to po co ma płacić za coś co mu nie potrzebne albo zamiast tego kupi sobie np mięso na obiad