Lekki i dobry laptop z Windows 10 3000 - 4000 zł

Cześć,

szukam laptopa dla mnie i żony do codziennego użytku. Do gier mamy Xbox, więc nie będziemy w nic grać. Obecnie mamy starego HP, który ledwo działa.
System? Tak Windows 10.
Wielkość? Chcemy coś małego i lekkiego 14"
Tylko z dyskiem SSD. Mamy zewnętrzny HDD. Nie potrzebujemy dodatkowego.
Kwota: maksymalnie 4000 zł, ale koło 3000 zł będzie ok.
Ma starczyć jak najdłużej.
Kupujemy w tym lub kolejnym tygodniu (dobre promocje wchodzą w grę)
Bardziej od niskiej ceny wolny solidne wykonanie, ważna jest też dobra matryca (Full HD wystarczy)
Jakie programy używamy? Biurowe, Internet, Netflix, Spotify i Lightroom (stara wersja 5.0) - ale tylko do edycji zdjęć z wakacji (drobny retusz, kadrowanie)
Zastanawiamy się nad MSI PS42:


(bardzo ciekawie wypada w testach notebookcheck), mało informacji w internecie jest o awaryjności lub jakichś problemach. Czy to dobrze świadczy?

Można coś takiego jeszcze rozważyć


Bo wiadomo, Dell to Dell :smiley:

Może coś bardziej profesjonalnego (używany)

no właśnie jak przeglądałem fora to widziałem kilka opinii o tych nowych, że strasznie się grzeją, o tym Vostro jeszcze myślałem:


Ale w sumie nie wiem, czemu przestałem. Jakoś mi umknęło.

Budżetowego można jeszcze Acer Swift 3:

Wiadomo, że lepszy od niego będzie ten MSI PS42, a generalnie najlepszy jednak ten Vostro co podałeś:

  • 3 letnia gwarancja NBD (serwis przyjeżdża do domu)

Nowe Vostro sa bardzo ciekawe. Kultura pracy, jakosc wykonania jest bardzo wysoka. Sam mam Vostro 5790 z i7-9850h i GF1650. Na bateri potrafi przy normalnej pracy wytrzymac nawret i 4-5h przy intensywnym wykorzystaniu. Przy ogladaniu filmow, strony www nawet i 6-8 godzin. (Bateria 97Wh(?)) Konfiguracje z mobilnymi procesorami sa rownie wydajne, gdyz procesory bardzo ladnie sie kreca, a witraki nie wyja. Ale osobiscie polecam jednak wersje 15" roznica w wadze jest okolo 200 gram, a roznica w komforcie pracy i matrycy spora.

Praktycznie wszystkie modele wskazane w temacie będą wystarczające. Każdy po części posiada swoje plusy i minusy.
MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10 - przyzwoita matryca IPS przy obróbce będzie przydatna. Konfiguracja wystarczająca, choć dysk mógłby być większy. Wyszła już nowsza odsłona z procesorem 10 generacji MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10, dodatkowo jest większy dysk SSD.

Z tańszych konfiguracji
Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10
Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny
ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10
Podobne modele, z tym że Asus posiada lepszej jakości matrycę. Pierwszy Acer tańszy, za to drugi wydajniejszy.

to jest jeszcze jeden klasyczny, dobry Vostro:

  • 14"
  • 3 letnia gwarancja NBD (serwis u klienta)
  • dobra specka