Lekki i Skuteczny Antywirus

Witam,

Poszukuje jakiegos Antywirusa, darmowego do użytku domowego. Te wszystkie testy i recenzje nie maja dużego znaczenia, w wiekszości to pic w warunkach laboratoryjnych. Aktulanie mam Avasta, ale Avast jak zwykle na poczatku działa całkiem OK ale po jakims czasie zaczyna “mulić” cały komputer, mimo, że korzytam raptem z 2 osłon. Kiedys używałem AVG ale krzyczał fałszywkami (może teraz jest juz lepiej?), z Panda mam złe wspomnienia więc chyba odpuszczę. Podobno Comodo jest niezły jesli chdzi o wykrywalność ale czy ejst lekki? Podsumowująć poszukuje Świętego Gralla - “Darmowego, Skutecznego i Lekkiego Antywirusa”.

 

Dziekuje za pomoc i pdozielenie sie waszym zdaniem.

 

Windows 7 x86

2,5GB Ram

Core 2 Duo E8500

 

Chciałbym tez zainstalować tego antywirusa na netbookach, a z racji tego, że to straszne buble musi być lekki :slight_smile:

A niesłusznie! Pandę Free: http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Free-Antivirus,Program,Windows,57976.html używam  bodaj od dwóch lat i nie widzę złych zdarzeń. Także na netbooku.

Ja mam złe wpomnienia z nia X lat temu, spoty X lat temu :stuck_out_tongue: Może dam jej szanse :slight_smile: Czekam tylko an dalsze opinnie, żeby w nich troche poprzebierać :slight_smile:

10 lat temu to Panda Free nie istniała! Dziś to zupełnie inny program. Chcesz mieć “lekko”, nie ma innego lżejszego programu. Właśnie wydano nową wersję: http://filehippo.com/pl/download_panda_free_antivirus/

Comodo nie ma lekkiego antywirusa, jego skuteczność też jest jak na razie taka-sobie.

Również skłaniałbym się do darmowej wersji Pandy, nieźle wypada.

Oprócz tego masz do dyspozycji BitDefendera Free, a także opisywanego dzisiaj SecureAPlus, który oferuje ochronę wieloma silnikami i dodatkowe filtrowanie aplikacji:

http://www.dobreprogramy.pl/Tworcy-SecureAPlus-szykuja-nowa-wersje-swojego-nietypowego-antywirusa,News,66350.html

 

Możesz także postawić na coś innego i zrezygnować z antywirusa, o ile masz głowę na karku.

Przykładowo Comodo Firewall z aktywną zaporą, viruscope i piaskownicą (opcjonalnie HIPS zamiast piaskownicy jeżeli chcesz sam wszystko kontrolować).

Innego darmowego.

To z założenia już jest szukanie różowego słonia:

Niekoniecznie drunkula dobrym  darmowym antywirusem jest na przykład pospolity Avast , AVG czy Avira. To od lat jest czołówka wśród darmówek. Co do lekkości musisz sam sprawdzić. Każdy komputer zachowuje się trochę inaczej i co u jednej osoby aplikacja działa bardzo dobrze u innej haczy niemiłosiernie. 

Nie można zamieść pod dywan leciutkiego, małego http://www.dobreprogramy.pl/Crystal-Security,Program,Windows,35715.html

 

Wymaga frameworka 3.5, ale to kto tego nie ma?

Złego słowa nie powiem na ten program. Pierwsza wersja poszła u mnie na XP i framework 2. Testowałem. Nie wymaga instalowania. Wypakować, uruchomić, ustawić i tyle: http://www.dobreprogramy.pl/Crystal-Security,Komentarze,Windows,35715,2.html#komentarz-1370852

Dzikuje wszytskim za pdozielenie sie swoim zdaniem :slight_smile: Zatem mimo tych wposmneiń przetestuje Pande i zoabcze czy cos jeszcze tzreba testowac :slight_smile: A jakas piaskownice polecacie? Kiedys Avast Free ją miał ale szybko przeskoczyła do płatnej wersji a szkoda bo całkiem rpzydatna rzecz :slight_smile:

Jeżeli chcesz koniecznie piasek, to Sandboxie jest dobrym wyborem.

Witam, ze swojej strony polecał bym Pandę Free właśnie, i Avasta - Miałem oba te programy (Oczywiście nie jednocześnie). Avasta mam do tej pory. Znikome zużycie zasobów, przyzwoita wykrywalność. Niezły kompromis. Jeśli masz pakiet BIS (Brain Internet Security) zainstalowany to żaden wirus Ci nie groźny.