Lekki komunikator głosowy na win7

Szukam komunikatora głosowego na Windows 7 bez konieczności instalowania go na telefonie, ale musi mieć taką możliwość. Nie może być to Skype, ponieważ utrudnia korzystanie z innego programu, który potrzebuję mieć w tym czasie uruchomiony. Najlepiej jakiś prosty i lekki. Chodzi o to, aby mój rozmówca miał ten program zainstalowany na telefonie, a ja tylko na komputerze.
Sprawdzałam już Line i Viber, ale obydwa wymagają instalacji na telefonie, aby można było korzystać z aplikacji na komputerze.

Discord? Jest możliwość rozmawiania przez pobranie aplikacji na komputer lub przez przeglądarkę (polecana jest jednak aplikacja). 2 osoba może pobrać aplikacje na androida. Discord jest lekki.

1 polubienie

Dziękuję, zaraz sprawdzę :slight_smile:
@Edycja:
Zainstalowałam i zarejestrowałam konto. Faktycznie nie trzeba instalować aplikacji na telefonie, aby móc używać programu na komputerze. Nie wiem tylko jak to właściwie działa, bo widzę, że ten komunikator jest dla graczy. Zauważyłam, że można połączyć konto ze Skype, więc sobie połączyłam, ale nie widzę listy znajomych ze Skype’a. Nie wiem dlaczego, bo opcję “Sync friend to Discord” mam włączoną. Czy teraz znajomi ze Skype’a będą mogli do mnie dzwonić na Discord używając Skype i odwrotnie?

Jeśli twoi znajomi posiadają odpowiedniki na discordzie to jak najbardziej. Niestety nie jest możliwe dzwonienie z skype na discorda. Jest to jak najbardziej komunikator dla graczy jednak można go używać bez tych funkcjonalności. Coś jak skype tylko wydajniejsze.

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile: W takim razie jakoś nie rozumiem sensu łączenia Discord z kontem Skype. Na razie nie mam z kim przetestować rozmowy, bo wszyscy śpią :wink:

Łączenie discorda z skypem aktualnie jest używane tylko do funkcji wyszukiwania znajomych ze skype na discordzie, niestety aktualnie nie ma żadnej innej funkcjonalności. :slight_smile:

1 polubienie

Niestety, Discord zupełnie się nie sprawdził :frowning: Testowałam go z dwiema różnymi osobami, testowali też znajomi, którzy w coś tam grają i potrzebowali takiego komunikatora. Wszyscy zgodnie orzekli, że do niczego się toto nie nadaje. Po pierwsze jest skomplikowany i trudny w obsłudze, ciężko się połapać w tych opcjach. Po drugie znajomym od gier udało się nawiązać połączenie, ale tylko jedna osoba słyszała tę drugą. U mnie z jednym znajomym słyszeliśmy się nawzajem, ale jakość dźwięku była słaba i chwilami przerywało. Z drugą osobą z kolei było tak, że ona mnie słyszała dobrze, a ja jej nie słyszałam wcale.
Także nadal szukam