Lekki laptop do 4200

Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa. Na wstępie najważniejsza informacja: laptopa tego nie będę kupował ja, z własnej kieszeni, a będzie go kupowała instytucja ze środków, które wynoszą 4200 zł (jest to kwota nie do przeskoczenia, ale jeśli coś zostanie, to luz, najwyżej się mysz dokupi, albo wyda w inny sposób - nie ważne). W związku z tym opcje typu dołożyć parę złotych i kupić z najwyższej półki - odpadają.

Druga informacja (na wszelki wypadek) to to, że na tym komputerze ma pójść bez problemu system linuksowy (czytaj: Ubuntu/Mint).

Maszyna nie będzie służyła do grania w najnowsze gry (w nieco starsze też nie). Ale za to ma być możliwie jak najbardziej wydajna (z innych powodów).

Komputer ten będzie często przenoszony i czasem będzie podłączany do zewnętrznego monitora, a czasem nie, więc powinien być lekki i mieć ekran nadający się do normalnego użytku (czyli pewnie matowy), o rozdzielczości w pionie nie mniej niż 800 pikseli.

Procesor - nie wiem jaki, ale 2/4 szybkie rdzenie w dobrej architekturze,

RAM - jak najwięcej, jak najszybszy,

Dysk twardy - mile widziany SSD, a jak nie, to szybki talerzowy; wystarczy 100GB (pewnie tak “małych” i tak już nie dają),

Czytnik kart SD - wskazany,

Złącza USB - minimum 3, mile widziane 4+,

Bluetooth - wskazany,

Bateria - ma być, tylko tyle, sprzęt będzie chodził (prawie) wyłącznie na zasilaniu sieciowym.

Złącza VGA i HDMI - oba,

Klawiatura numeryczna - wskazana,

Karta dźwiękowa - w miarę dobra, albo i lepsza :),

Głośniki - żeby dało się słuchać, jak już się czasem będzie słuchać,

Karta graficzna - w miarę dobra, żeby nie pogarszała całokształtu,

Napęd płytowy - wystarczy nagrywarka DVD+RW, ale żeby była dość dobra,

Kamera - totalnie zbędna,

Czytnik linii papilarnych - nie jest potrzebny, ale mile widziany.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Za tą kasę to nawet 2 sztuki kupisz :slight_smile:

Z wydzieloną klawiaturą numeryczną może być problem.

Z lekkich proponuje Samsungi http://www.proline.pl/?kat=Notebooki%2C … nt=samsung

No, dwie to może nie. Ale nastawiłem się, że dobry sprzęt sporo kosztuje, jak popatrzyłem na recenzje dobrych laptopów w Labie DP -tam są podawane ceny rzędu 5000zł.

W ogóle nie widzę laptopów z SSD. Czyżby ich jeszcze wcale nie było?